AMD FX-8320 CPU Isınma Sorunu ve Fan Önerisi

SamedTürkmen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, işlemci ısınması sebebiyle bilgisayarım sürekli kapanıyor.
İşlemci fanını temizledim, termal macunu yeniledim fakat değişim olmadı. CPU sıcaklığı CS:GO gibi bir oyunda sıcaklığa dayanamayıp kapanıyor.
Sizden ricam, bana 50-200 TL arasında muhtelif bir işlemci fanı seçmemde yardımcı olur musunuz?

Sıcaklık tek başına etken olmayabilir yaşadığınız sorunda. Ancak stok soğutucu varsa değişmesi gerekir zaten. Kasanızın boyutu yeterliyse ve kasanızın üstünde ızgara varsa Hyper 212 Evo önerebilirim. Ancak Masterbox Lite 5 gibi üstü tamamen kapalı bir kasa kullanıyorsanız Hyper 212 Evo montajı ile pek uygun olmayacaktır.

Sıcaklık tek başına etken olmayabilir yaşadığınız sorunda. Ancak stok soğutucu varsa değişmesi gerekir zaten. Kasanızın boyutu yeterliyse ve kasanızın üstünde ızgara varsa Hyper 212 Evo önerebilirim. Ancak Masterbox Lite 5 gibi üstü tamamen kapalı bir kasa kullanıyorsanız Hyper 212 Evo montajı ile pek uygun olmayacaktır.

Stok fan kullanıyorum. Kasadan yana problem olacağını sanmam çünkü kasamın yan bölgesini sürekli açık bırakıyorum.

Hyper 212 Evo ile Akasa Venom Voodoo arasında kaldım sizce hangisi daha avantajlı (Fiyat-Performans)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı