AMD FX 8350 ısınma ve kapanma sorunu var mı?

Cemsahinx

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
BilgisayarKurdu bu konularda çok iyi anladığın için bir soru sormak istiyorum. Battlefield 1'de AMD FX 6350 işlemci ile kasmalar meydana geldiği için bana AMD FX 8350 işlemciyi önerdiler. Fakat bazı sitelere baktığımda işlemci çok ısınıyor hatta sistemi kapatıyor diye mesajlar okudum. Bu sizce doğru mu ? Bu arada işlemci soğutucum: COOLER MASTER HYPER LGA775/1155/1156/1366/2011&AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni çıkıcak olan AMD Zen'i görmeden bir şey demek doğru olmaz elindeki sistem seni şuan için idare edicektir. Ayrıca FX 6350 çok rahat R9 280X'i besleyebilir kasma sorunun farklı bir sebebi olmalı.
Ne gibi sorunlar ? Çünkü multiplayer'da düşük ayarlar'da oynamak zorunda kalıyorum. Akıcı bir şekilde oynayamıyorum.

Ne gibi sorunlar ? Çünkü multiplayer'da düşük ayarlar'da oynamak zorunda kalıyorum. Akıcı bir şekilde oynayamıyorum.
Sisteminiz güncel mi? Yani AMD'nin en son sürücülerini kurun ve Windows 10 kullanmıyorsanız geçmenizi öneririm, sıcaklıklar tam olarak ne durumda bunlarında paylaşırsan yardımcı olabildiğim kadar olurum.

Sisteminiz güncel mi? Yani AMD'nin en son sürücülerini kurun ve Windows 10 kullanmıyorsanız geçmenizi öneririm, sıcaklıklar tam olarak ne durumda bunlarında paylaşırsan yardımcı olabildiğim kadar olurum.
Sistem güncel. Windows 10 kullanıyorum. Sıcaklıklar'da gayet normal.

FX6300 darboğaz yapıyordur BF1 GTA5 gibi oyunlarda fakat FX8350 bunun önüne geçer kapanma sorunu falanda yok seninkine benzer hatta bir tık kötü soğutucu olan Hyper T4'ü kullanıyorum yükte 60 derece geçmiyor.

FX6300 darboğaz yapıyordur BF1 GTA5 gibi oyunlarda fakat FX8350 bunun önüne geçer kapanma sorunu falanda yok seninkine benzer hatta bir tık kötü soğutucu olan Hyper T4'ü kullanıyorum yükte 60 derece geçmiyor.
Kaç yıllık Phenom II X4 965'im R9 285'e CPU'ya çok yük bindirmeyen oyunlar da darboğaz yapmadığına göre FX 6350'nin R9 280X'e yapmayacağı gayet açık ayrıca arkadaşın CPU'su FX 6300 değil.

Bu ne kadar doğru bilmiyorum ama 6300 ile bu ayarlar'da oynaması gerçek mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı