AMD FX-9590 ve Crosshair Formula Z Sisteme Geçiş

dümenci

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
İyı akşamlar arkadaşlar, yaklaşık 5 ay kadar önce yardımlarınızla bir pc toplamıştım.
İntel pentium G3258 ile Asus H81 yonga setli oc yapılmıştı. Herneyse benim o sistemi toplamamdaki amaç babamın kullandığı PC'nin bozulması ve yenilemek istememdi. O zamanki bütçem ile bunları almıştım.
  • İntel pentium g3258
  • Asus h81m plus
  • Kingston 2x4gb ram
  • 128 SSD
  • 1TB HDD
  • Amd radeon hd 7950 3gb oc versıyonu dual x ekran kartı
  • Cooler master cm690lll kasa
  • Seıdon 120v sıvı soğutucu
  • Cooler master silent pro m2 520 w psu

Alma sebebim işlemci, anakart ve RAM'leri babamın PC'ye takmak. Diğer bileşenler babamın eskı kasada mevcut.

Ben;
  • AMD FX-9590 4.7 GHz işlemciyle
  • Asus Crosshair V Formula Z anakart
  • Ve G.Skil RAM16 GB ( 2x8 yada 4x4 ) kullanmak istiyorum.

Diğer bileşenler duracak sadece işlemci anakart ve ram alacağım. Siz değerli arkadaşlarım bu yazdıklarımla beraber ekran kartım darboğaz yaparmı? PSU yeterli mi ?
Yardımlarınıza ihtiyacım var.
Yazımsal hatam olduysa affola hepinize iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın ola böyle bir değişiklik yapmayın. Zaten yapmaya kalksanız bile güç kaynağını da değiştirmek zorundasınız. Zira o işlemcinin sadece kendisi 220W. Bütçenizi söyleyin biz yardımcı olalım. Çünkü Intel sistem almanız daha iyi olacaktır. :)

Sakın ola böyle bir değişiklik yapmayın. Zaten yapmaya kalksanız bile güç kaynağını da değiştirmek zorundasınız. Zira o işlemcinin sadece kendisi 220W. Bütçenizi söyleyin biz yardımcı olalım. Çünkü Intel sistem almanız daha iyi olacaktır. :)

Bende intel yanlısıyım ama kuzenim bilgisayar mühendisliği okuyor. Oyun için amd kullan diyor.
Bütçem kısıtlı değil. Ama 1 ayda hepsini alamam. Her ay bir parça alabilirim ve fiyatı çok onemli değil. Crossfire düşünüyorum ama hemen değil ekran kartım beni minimum 2 sene problemsiz idare eder.

Evinizde elektrikli soba yoksa ve elektrik faturası ödemiyorsanız bu işlemciyi tercih etmenizde bir sakınca yok. Oyun için AMD mi ? AM3 soketine yatırım yapmak şuan pek mantıklı değil, birde böyle bir işlemciye para vermek hiç ama hiç mantıklı değil. Muhtemelen çalışma frekansına bakarak seçmek seçtiniz bu işlemciyi. Siz en temizinden 4460 alın ve keyfinize bakın.

Cooler master silen pro 1050w lık psu var onu istiyorum aslında recep abi kullanmıştı. Onuda alabilirim sorun yok ama kuzenin oyun için amd de kal demesi benim kafamı karıştırdı.

Evinizde elektrikli soba yoksa ve elektrik faturası ödemiyorsanız bu işlemciyi tercih etmenizde bir sakınca yok. Oyun için AMD mi ? AM3 soketine yatırım yapmak şuan pek mantıklı değil, birde böyle bir işlemciye para vermek hiç ama hiç mantıklı değil. Muhtemelen çalışma frekansına bakarak seçmek seçtiniz bu işlemciyi. Siz en temizinden 4460 alın ve keyfinize bakın.

Evet benim düşüncem 4.7 ghz olduğu için dikkatimi çekti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı