AMD FX X4 4300 Sistem toplama

Hakan Y.

Hectopat

Yukarıdaki gibi bir pc toplamayı düşünüyorum.

1. Cooler Master 500w yeterlimidir ?
  2. FXX4300 Ekran kartını sınırlandırırmı ? Oyunlarda zararını görürmüyüm ?
  3. 1333Mhz ram Fps olarak çok fark yaratırmı oyunlarda ?
  4. 1600Mhz ram alarak bu anakartda 1333Mhz olarak çalıştırabilirmiyim ?
  5. Anakartı 1600Mhz destekli yaparsam stok sorunundan pci express 1.0 Slotu olan bir anakart almak durumunda kalıyorum ,pci express 1.0 slota hd 7770 takılırsa performans kaybı ne kadar olur ?
  6. 1333Mhz da bırakmak daha mı doğru ?
  7. AMD A6 6400K Alıp Anakartı MSI FM2-A75IA-E53 yaparsam ekran kartı almayıp ssd ekleyerek devam etmek iyi olur mu ?
  8. İleride ekran kartı alırsam bi ihtimal bu işlemcide olan Gpu yeterli gelir mi ?
  9. INTEL Pentium G3220 yaparak MSI H81M-P33 anakart ile hd 7770 kullanırsak ramler 1600mhz da bu sefer merak ediyorum ne olur ?

Çok fazla oyun oynamam açıkçası hatta single player oyunlardan aşırı derecede sıkılırım, Battlefield 4 Multiplayer orta ayarlarda 40fps+ oynamak istiyorum.

1. Yeterlidir.
2. Sınırlandırmaz. fazlasıyla yeterli.
3. Hiç fark yaratmaz neredeyse ama AMD sistemlerde 1866 MHz alınlaıdır işlemci 1866 MHz desteklediğinden dolayı.
4. O anakartı almayın. En az 970 yonga setli bir anakart alın.
5. Hiçbir performans kaybı olmaz ama AM3+ işlemci için 970 yonga setli anakart alın.
6. 1866 Mhz alın.
7. APU almanız bence de daha mantıklı olur. Yakında APU sistem toplanacak. Onu bekleyin isterseniz.
8. APU'daki GPU gayet yeterli. Ama ileride harici ekran kartı alıp onnula CF yapabilirsiniz.
9. Intel sistem bu fiyata olmaz.

Düzenlemeleriniz ve verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler.
Söylediğiniz gibi 970 yonga setli bir anakart alacağım, 1866 Mhz Ram'leri 4 Gb olarak bulabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Yeterlidir.
2. Sınırlandırmaz. fazlasıyla yeterli.
3. Hiç fark yaratmaz neredeyse ama AMD sistemlerde 1866 MHz alınlaıdır işlemci 1866 MHz desteklediğinden dolayı.
4. O anakartı almayın. En az 970 yonga setli bir anakart alın.
5. Hiçbir performans kaybı olmaz ama AM3+ işlemci için 970 yonga setli anakart alın.
6. 1866 Mhz alın.
7. APU almanız bence de daha mantıklı olur. Yakında APU sistem toplanacak. Onu bekleyin isterseniz.
8. APU'daki GPU gayet yeterli. Ama ileride harici ekran kartı alıp onnula CF yapabilirsiniz.
9. Intel sistem bu fiyata olmaz.
Abi yakında derken Recep abi mi toplayacak.

Geçen gün sistemi almış bulunmaktayım, HD 7770 24° sabit ve fan %30 sabit normal kullanımda henüz oyunlarda deneme fırsatını bulamadım. HD 7770 1 adet oyun hediye ediyormuş seçimim Hitman Absolution olacak sanırsam.
FX X4300 3.9 Ghz çalışıyor oc yapmadığım halde. İşlemci fanı gerçekten çok dandik 8 cm kadar çapı var şuan 28° ve 2080 rpm yüksüz.

Sanırsam yük olmadığından ekran kartı resimde olduğu gibi çalışıyor, Gpu-z HD 7700 series olarak görüyor ama sorun yok sanırsam.

wL1g1V.gif

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı