AMD FX6300 mü, FX6350 mi, FX8320 mi?

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Arkadaşlar çoklu bir bilgisayar hazırlıyorum oyun ve video programları için. Fakat 6300 işlemci yeterlimidir 3 yıl kadar oyunlar için günde 7 saat oyun oynacağım aralıksız . :) :D

Önemli olan ekran kartıdır. Sen FX6300'ün yanına GTX780Tİ alırsan darboğaz oluşur ekran kartının tam gücüne hükmedemezsin.

Ve FPS yerine online oyunlar oynuyorsan FX6300 seni pek mutlu etmeyebilir.

Eğer çoklu ekran veya programla uğraşacaksan intel öneririm. Ama bütçem az diyorsan fx6300 kötü bir işlemci değildir. Bir de şunu belirtmek istiyorum amd de fx6300 ile fx6350 arasında ghzdan başka hiçbir fark yoktur ve verdigin paraya değmez kendinde biostan tek bir tuşla OC yapabilirsin.Aynı şeyle fx8xxx serisi ve fx9xxx serisi içinde geçerlidir.

Aklımda 6300 , R9 270X var ama fps farkı olmaz değilmi.

Eğer çoklu ekran veya programla uğraşacaksan intel öneririm. Ama bütçem az diyorsan fx6300 kötü bir işlemci değildir. Bir de şunu belirtmek istiyorum amd de fx6300 ile fx6350 arasında ghzdan başka hiçbir fark yoktur ve verdigin paraya değmez kendinde biostan tek bir tuşla OC yapabilirsin.Aynı şeyle fx8xxx serisi ve fx9xxx serisi içinde geçerlidir.
O.c yapmayı bilmiyorum istesem öğrenirim fakat yapsam bile en fazla 4.3,4.4 e çıkartırım bununda benim oyayacağım oyunlarda fark yapcağını sanmıyorum 4.1 turbo ile gayet yeterli olur . Zaten dükkandaki i3 2130,hd6870 li bilgisayar bana gayet yetiyor. Buda yeterli olabilir. :) teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı