AMD HD 7670M Sürücü Yükleme

BurakDemirdöven

Hectopat
Merhabalar,
Samsung NP350V5C-S0ktr marka laptopa sahibim. 1 hafta önce bilgisayarıma Windows 10 formatını attım. Format atmadan önce Windows 8.1’e sahiptim.

Ekran kartını AMD'nin kendi sitesinden her zaman yaptığım şekilde indirdim. Ama kurulum sırasında Catalyst Manager çalışmayı durdurdu hatasını alıyorum. Bir sürü forumdan araştırma yaptım ama denediğim hiçbir yol olmadı. Windows 8.1'de hiçbir sorun yoktu çalışıyordu dedim tekrar kurayım 8.1 i düzelir dedim. Ama yine hiçbir şekilde ekran kartınının driverını kuramıyorum.

Not: Ekran kartını AMD'nin sitesinden en güncel olan modelinden internetten bulduğum her sürücüsüne kadar denedim. Bütün denemelerimde temiz bir şekilde kaldırıp tekrar yükledim. Hepsinde aynı hatayı veriyor.

Ekran kartı modeli: Intel HD Graphics 4000/ AMD HD 7670M

B6ECBD4F-B480-45C7-B3BA-9D364847E52A.png
199DDB89-B2C4-4BDF-BE64-0DE7A0A1FBE0.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot dediğiniz şekilde yapıyorum fakat hiç bir şey olmuyor maalesef.

masaüstüne çıkarıp derken.

Dediğiniz yolu denedim ama hiç bir şekilde kurulum olmuyor. Donanımsal bir sıkıntı olabilir mi ?
Crimsonu indirince görürsünüz zaten ilk yükleme için hazırlık babında çoğunlukla temp klasörüne winrar dosyası gibi açıyor programı. Siz crimsonu indirilen dosyayı açın gelen yerden masaüstü olarak ayarlayın yüklenme yerini. Sonra öyle bırakın programın yüklenmesine izin vermeyin. Aygıt yöneticisinden ekran kartı güncelleştir deyin manuel olarak da konum seçim yerinde driver olarak masaüstüne çıkardığınız crimsonu gösterin ordan kursun. DDU ile temizleyin tabi önce bunları yapmadan önce.

Yok hiç bir şekilde olmuyor lütfen yardımcı olun :/
Aynı bilgisayarda abimde de var aynı şekilde win 10 format attım ve dahili/harici ekran kartını direk otamatik olarak kendisi kurdu ben hiç bir şekilde driver kurmadan.Sorun benim ekran kartımda büyük ihtimalle. Cevap verenlere çok teşekkürler.İyi forumlar.

Son düzenleme:
Dostum bu sorun için 6-7 ay uğraştım oyunları Intel HD 4000 ile açıyordu bilgisayar hep ama çözümü buldum uzun bir forum yolculuğundan sonra kullandığım Windows sürümü 8.1 Pro çözüm şu şekilde aygıt yöneticisi görüntü bağdaştırıcıları kısmından ne varsa hepsini kaldır ondan sonra ilk olarak Intel'in sitesinden güncel Intel HD 4000 Driver'i edinin eski sürüm Driver yüklemeni tavsiye etmiyorum Steam açılmıyor yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlat ondan sonra AMD'nin sitesinden AMD Radeon HD 7670M catalyst Driver'ini yükleyiniz ikisi de aygıt yöneticisine gelecektir sağ tık ile değiştirilebilir grafik ayarlarından oynayacağın oyunu seç ve onu yüksek performansa al bu sayede oyunun AMD Radeon 7670M HD kartı ile çalışacaktır daha yüksek FPS alacaksın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı