AMD HD 7850 Mojave VRAM 7MB Sorunu

Donma problemi için farklı SMBIOS'lar ile dendin mi ? Soruyorum çünkü kurulum yaptığım bir sistemde aynı sorun vardı fakat uygun SMBIOS ile çözüldü.
Ayrıca Inject EDID işaretle dene.
Farkli SMBIOS ile işlemci grafik birimindeyken bir denemem olmadı ama iyi hatırlattınız ona da bir bakayım.

Son düzenleme:
Bu arada aynı işlemciyi kullanan arkadaşlara da bir bilgilendirme yapayım göz gezdirirken belki okunur ve yardımcı olmuş olurum.
3.nesil intel i7 3770 işlemcilerde(3770k değil yanılmayın) masaüstü sistemlerde platformid değeri 0x01620005 veya 0x0166000A olarak girilmelidir.

Son düzenleme:
Ekran kayması derken görsel olursa daha net cevap verebilirim. Ayrıca en uygun SMBIOS kullanılmalı.
Müsait değilim ama dikdörtgeni 2'ye bölün, üstteki parça alttaki parçanın yerinde tek bir parça.

En uygun anlatım bu.

Bu arada aynı işlemciyi kullanan arkadaşlara da bir bilgilendirme yapayım göz gezdirirken belki okunur yardimci olmus olurum.
3.nesil intel i7 3770 işlemcilerde(3770k değil yanılmayın) masa üstü sistemlerde platformid değeri 0x01730005 ve 0x0166000A olarak girilmelidir.
Neden?

HD 7850 için bir çözüm üretemedim yani herşeyi denedim olmuyor. HD 4000 de bir problemim yok. Tek sorunun zaten grafik. Pes ediyorum sonra ha gayret deyip her akşam uğraşıyorum:) henüz bir çözüm bulamadım @maestra
Problem çözüldü mü ?
bağlanıp bakma şansınız var mı acaba @maestra

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı