AMD - INTEL Hangisi Seçilmeli?

Aylarca düşünüp araştırıp AMD RYZEN5 1600X aldım. İşlemciyi bir başka işlemciden iyi yapan nedir bilmiyorum ama benim için en önemli şey uzun süre açık kaldığında ısınıp performansı düşürmemesi. Yani film müzik olayı olunca insan bilgisayarı hep açık tutmak zorunda kalıyor. E biraz da gezinince saatler sürebiliyor işlemcinin aktifliği. Çok sorun yaşamıyorum AMD'nin bu işlemcisiyle ama sistemden midir yoksa donanımdan mı bilmem biraz tutarsızlık var gibi PC'de. Gçen can sıkıntısıyla uğraşıp kurduğum bilgisayara XP yükledim sanki daha seri gibi geldi :) Ondaki işlemci
Intel® Pentium® D 930

Güncelleyin kendinizi az. Eski, eskide kaldı. Şu an sürücü bakımından NVIDIA'da ile eşit hatta daha iyi durumda.

Firmaları eskileriyle değerlendirmeyi bırakın. Gerçi fanboya ne dersen de, onun doğrusu değişmez. Sorgulamaz, yeniliğe açık olmaz.

Güncelleme şart şart. Bak öneririm :)
Güncelleyiorum her zaman. Fanboylukla alakası yok. Siz de yeniliğe açık olun. Hatta yeni bir ürün çıktığında direkt alın hiç incelemeyin:)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk Topladığım sistem Resim 2 fan boyluk bilmem bilgisayardan da fazla anlamıyorum ama ilk topladığım sistem böyle birşeydi. 2. sistem ise Amd işlemci üzerine kurdum tabi sistem eski sebebi olma ile sorunlar da peş peşe geldi fakat, şimdi 3. bilgisayar toplamak da ve oda Amd tabanlı olacak. 2700x üzerine kurulu bir sistem olacak. Sadece oyun amaçlı olarak kullandığım için açıkcası intel'in acımasızlığına göz yumamıyacağım, çünkü türkiye gibi bir ülke de 3 -5 lafını yaparım. En azından Amd aldığınız işlemcinin yanına iş görebilecek bir soğutucu vermekte. Neyse uzun lafın kısası benim gözüm de Amd çok iyi yerlere ve gerçekten oyun severlerın yanında her ne kadar zamanında olumsuz şeyler yaşasa da bence düştügü yerden kalkmış diyebilirim.
#İyi Forumlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı