AMD, Intel ve Nvidia hakkındaki görüşleriniz

Urbancalo

Hectopat
Konu başlıktaki gibi AMD, İnte ve NVIDIA hakkındaki görüşleriniz.

Şahsen benim görüşüm AMD RX ve Ryzen serisi çıkarmasa Intel i3 2/4 i5 4/4 ve i7 4/8 kalacaklardı. Ryzen çıktı ve çekirdek sayıları anca arttırdılar. Ryzen çıktı anca indirim yaptılar. Yani AMD hamle yapmasa işler vahim olacaktı.

Muhtemelen NVIDIA da aynı şekilde RX 500 serisi olmasa belki de GTX 1650 veya GTX 1650S'i veya GTX 1660, Ti veya GTX 1660S göremeyecektik. RX 5700, XT gelmese RTX serisi super modelleri olmayacaktı ve RTX 2060S 8 GB olmayacaktı belki de RX 5600 XT olmasa RTX 2060 indirime girmiyecekti. Ya diyebilirsiniz napsın adamlar ama bunu anca yapıyorlar o yüzende kullanıcıyı bence AMD kadar düşünmüyorlar.

Bu benim kişisel görüşüm. AMD fanboyu değilim. Birkaç sene önce NVIDIA ve Intel fanıydım şu an en iyi FPS ise onu tercih ederim. Fakat bu aralar AMD tercihim. Daha fazla fanboylar gelip sövmeyin sadece görüşüm bu peki sizlerin görüşü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlıktaki gibi AMD, İnte ve NVIDIA hakkındaki görüşleriniz.

Şahsen benim görüşüm AMD RX ve Ryzen serisi çıkarmasa Intel i3 2/4 i5 4/4 ve i7 4/8 kalacaklardı. Ryzen çıktı ve çekirdek sayıları anca arttırdılar. Ryzen çıktı anca indirim yaptılar. Yani AMD hamle yapmasa işler vahim olacaktı.

Muhtemelen NVIDIA da aynı şekilde RX 500 serisi olmasa belki de GTX 1650 veya GTX 1650S'i veya GTX 1660, Ti veya GTX 1660S göremeyecektik. RX 5700, XT gelmese RTX serisi super modelleri olmayacaktı ve RTX 2060S 8 GB olmayacaktı belki de RX 5600 XT olmasa RTX 2060 indirime girmiyecekti. Ya diyebilirsiniz napsın adamlar ama bunu anca yapıyorlar o yüzende kullanıcıyı bence AMD kadar düşünmüyorlar.

Bu benim kişisel görüşüm. AMD fanboyu değilim. Birkaç sene önce NVIDIA ve Intel fanıydım şu an en iyi FPS ise onu tercih ederim. Fakat bu aralar AMD tercihim. Daha fazla fanboylar gelip sövmeyin sadece görüşüm bu peki sizlerin görüşü nedir?
İşlemci konusunda AMD başarılı iş yaptı ama ekran kartı konusunda stabil değil hâlâ.

Nvidia'da yıllardır süregelen oturmuş bir düzen var. AMD bunu yaptığı an piyasada hatrı sayılır bir yer sahibi olur. İnşallah da olur.

Bütçe düşük olunca mecbur sistemi komple AMD aldım ve gayet memnunum. Fakat param çok daha fazla olsaydı işlemciyi AMD alıp ekran kartını Nvidia alırdım.

İşlemci konusunda AMD daha başarılı. Ekran kartı konusunda ise tek eksiği sürücülerin stabil olması olabilir. Onun haricinde fiyatına göre gayet başarılı ekran kartları var. VEGA 56(1300 TL) ile GTX 1080(2000 TL) solladım. Bana yeter de artar. Ancak AMD her an ekran kartlarını stabilleştirebilir. Şu anda Nvidia'ya rakip bir ekran kartı ile meşguller.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı