Korsan hakkındaki görüşleriniz

Sürekli laf cımbızlamandan belli zaten.
Bundan önceki dediklerin için değil, onlara gayet normal cevap verdim zaten. Yalnız bu forumda şu ana kadar onlarca defa X ülkede yaşıyorum, Y ülkede okuyorum deyip Türkiye'deki yerel ISS IP'lerden bağlanan kişi görünce pek inanasım gelmiyor. Yine de doğru söylüyor olma ihtimaline karşı bir şey demedim, bence hakkımı yiyorsun şu anda. İşi tartışmaya götüreceğim konu yalan söylüyor olma ihtimalindi, sırf doğru söylüyorsan hakkını yemiş olmamak için vazgeçtim.

Doğru çıkarsa bu bir ilk olur ve o durumda haksız duruma düştüğüm bir konumda kalmak istemem.

Bundan önceki dediklerin için değil, onlara gayet normal cevap verdim zaten. Yalnız bu forumda şu ana kadar onlarca defa X ülkede yaşıyorum, Y ülkede okuyorum deyip Türkiye'deki yerel ISS IP'lerden bağlanan kişi görünce pek inanasım gelmiyor. Yine de doğru söylüyor olma ihtimaline karşı bir şey demedim, bence hakkımı yiyorsun şu anda. İşi tartışmaya götüreceğim konu yalan söylüyor olma ihtimalindi, sırf doğru söylüyorsan hakkını yemiş olmamak için vazgeçtim.
Yerel IP'yi nerden çıkardın nerde gördün? Yurtdışından bağlandığım için siteye ne zaman girsem captcha doğrulamam gerekiyordu, privacy pass adlı bir eklenti kullanıyorum. Eğer herhangi bir şekilde IP'im yerel gözüküyorsa ondan olduğu aklıma geliyor. He o eklentiden değilse de IP'mi görmeyip sallıyorsun demektir.

Bir kişi yaptığı şeyin farkındaysa ve bundan dolayı vicdani bir rahatsızlık hissediyorsa "belki" değişir. Yaptığını burada gururla anlatanlar var ya, işte onlar gibi milyonlarcası var. Hiçbiri 10,000 $ aylık maaş alsa bile orijinal içeriğe para vermez. Kimse kendini kandırmasın.
Yanlış düşünüyorsunuz. Maddi durumu iyi olan biri 5 dakikada içeriği satın alıp en güncel sürümünü kullanmak varken saatlerini ayırıp o içeriği internette korsan elde etmeye çalışmaz. O içeriği korsan elde ederken kullandığı üçünü parti yazılımların güvenli olup olmadığını düşünüp kendini riske atmaz. Tüm bunları göze alan kişiler ise 18 yaş altında bilgisayarı sadece oyun oynama aracı olarak gören veya ailesinden bu tür yazılımlar için para istemeye çekinen orta/dar gelirli ailelerin çocuklarıdır diye düşünüyorum.

Siz olayı biraz abartıp bambaşka yerlere taşımışsınız. Sizin düşünceleriniz Ferrari'ye binip çok yakıyor diye tüp taktıran bir insanla diğer Ferrari kullanıcılarını bir görmek gibi bir şey. İstisnalar olacaktır ama azınlıkta kalacaklardır.

Yerel IP'yi nerden çıkardın nerde gördün? Yurtdışından bağlandığım için siteye ne zaman girsem captcha doğrulamam gerekiyordu, privacy pass adlı bir eklenti kullanıyorum. Eğer herhangi bir şekilde IP'im yerel gözüküyorsa ondan olduğu aklıma geliyor. He o eklentiden değilse de IP'mi görmeyip sallıyorsun demektir.
Senin IP adresinden bahsetmiyorum, "önceden" yetkiliyken onlarca defa denk geldiğim bir konu bu. Forumda Fransa'da yaşadığını iddia edip İstanbul'da yaşayan, yıllardır Avusturya'da okuduğunu ve pandemiden dolayı döndüğünü söyleyip 1.5 yıllık kullanıcı olduğu dönemde tek bağlantı IP'si TTNet olan da var... Bunlar gibi daha neler neler var, hayatlarıyla ilgili de epey yalan söyleyen de olunca bir süre sonra çok fazla inanmamaya başlıyorsun söylenilenlere.

Sen doğru söylüyor da olabilirsin diyerek bir şey demedim, işi tartışmaya götürmekten vazgeçtim ancak sen şu anda bunu devam ettirmeye çalışıyorsun.

@Max_Payne Bende insana ve insanların sözlerine güven yok. Gördüklerimden ve yaşadıklarımdan sonra insanların vicdanlarına da, sözlerine de, iyiliklerine zerre güvenmiyorum. Önyargılı diyebilirsin, ne yazık ki çok az defa önyargım yanıltıyor...

Senin IP adresinden bahsetmiyorum, "önceden" yetkiliyken onlarca defa denk geldiğim bir konu bu. Forumda Fransa'da yaşadığını iddia edip İstanbul'da yaşayan, yıllardır Avusturya'da okuduğunu ve pandemiden dolayı döndüğünü söyleyip 1.5 yıllık kullanıcı olduğu dönemde tek bağlantı IP'si TTNet olan da var... Bunlar gibi daha neler neler var, hayatlarıyla ilgili de epey yalan söyleyen de olunca bir süre sonra çok fazla inanmamaya başlıyorsun söylenilenlere.

Sen doğru söylüyor da olabilirsin diyerek bir şey demedim, işi tartışmaya götürmekten vazgeçtim ancak sen şu anda bunu devam ettirmeye çalışıyorsun.

@Max_Payne Bende insana ve insanların sözlerine güven yok. Gördüklerimden ve yaşadıklarımdan sonra insanların vicdanlarına da, sözlerine de, iyiliklerine zerre güvenmiyorum. Önyargılı diyebilirsin, ne yazık ki çok az defa önyargım yanıltıyor...
Ben de diyorum IP mi çıkıyor bi yerde allah allah. Dedim site yetkilisi bir tanıdığı var herhalde :D

Parası olan korsana fakir olan korsan kraldır der
ben korsana karşıyım ama çok pahalı şeyleride korsan olarak indiririm

Ben de diyorum IP mi çıkıyor bir yerde Allah Allah. Dedim site yetkilisi bir tanıdığı var herhalde. :D
Eski, 2 defa yönetimde bulunmuş ve forumun derinliklerinde olanlardan bile haberi olan biri olarak önceki ve şimdiki yönetimlerden tanıdığım hatta forum dışında da görüştüğüm çok sayıda kişi olması normal bence. İstesem baktırabilirim de ancak haksız çıkma konusunda "vicdani" olarak kendimi rahat hissetmeyeceğim, hakkını yemiş olacağım için yapmadım.

Bazı durumlarda kavga etmeyi gerçekten severim ancak karşımdakinin hakkını yeme hatasına da düşmemek için dikkat ederim.

Uzun süredir yurt dışında yaşıyorsan da o dediğini savunuyor olman çok normal ancak ne yazık ki Türkiye ve buradaki insanların gerçekleri senin bulunduğun konumdan biraz daha farklı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı