AMD İşlemcilerde Sorunlar Var Mı?

• Konuyu başlatan emir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
E

emir

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben AMD'ye güveniyorum. Büyük ihtimalle AMD FX-6100 alacağım fakat bazı arkadaşlarım AMD ısınma sorunu yapar, performansı düşük gibi bana pek
inandırıcı gelmeyen şeyler diyorlar. Bana göre AMD işlemciler az bütçeli insanlar için bir kurtarıcı, peki ya size göre nasıl ?

O arkadaşın ile sabah kahvaltısından hemen sonra konuş, açken aklı başında olmayabilir. :D

AMD işlemcilerde kesinlikle ısınma sorunu yok, hatta Intel işlemcilerden daha az ısındığı açıkça ortada. Performansı düşük demiş. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Fiyatı aynı olan Intel ve AMD 2 işlemciyi karşılaştırırsan farkı anlarsın. Bu insanlar i7 ile FX 4100'ü karşılaştırıp Intel daha kaliteli diyen insanlar. :D

Core i7'ye o kadar parayı verirsen tabii ki daha fazla performans alırsın.

Bu konuda yardım alman gerekirse buradaki arkadaşlar emin ol sana en doğru cevabı verirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil Intel işlemciler daha fazla ısınıyor. İşlemcilerde katmanlar(sanırım wafer deniyordu) bulunur. Yeni Intel işlemcileri üretilirken "herhalde ısınmaz" denerek ince katmanlar olarak üretilmiştir. Şimdi AMD'den daha fazla ısınıyor.

Çünkü Intel çalışanları yeni nesil işlemcilerin daha az ısınacağını düşünüp saçma sapan işlemciler üretmişler.

O yüzden IVY Bridge işlemciler Sandy Bridge işlemcilere göre daha fazla ısınıyor.

AMD FX 6100 sağlam bir işlemcidir. Fiyat ferformans açısından iyidir. Yani bende en sıcak 51 dereceyi geçmedi. :)

FX 6100 Süper bi CPU PC kasan kaliteliyse. Hiç ısınmıyor gibi birşey.
Ben de OvercLock'lu haliyle BAT 3 gibi oyunlarda 30C 35C dereceleri geçtiğini hiç görmedim. Sen kasanı değiştir bence kardeş.

O CPU'ya yazık etme, değerini bil elindeki cevherin.

hxswf.png

Ne kadar ekmek, o kadar köfte. AMD'ler düşük performans verebilir ancak bu performansa göre de bir fiyatları var ve bu ısınma sorununu seneler önce atlattılar. Ayrıca AMD anakartlar çok ucuz. 200 TL'ye M5A97 ! Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere "buz" gibiler. Ancak o bana işlemcinin sıcaklığı gibi gelmedi :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı