AMD işlemcili laptoplar beklenmeli mi?

@Dark Lord of the Sith
@Va Fail arkadaşlar T7 v22.1 bugün elime ulaştı yapabildiğimce bir inceleme yaptım ve söze memnun kalmadım diyerek girmek istiyorum çok ciddi problemleri var sizinle paylaşacağım şimdi. Öncelikle ekran kartı gereken frekanslara çıkıyor fakat gereken performansı vermiyor ve gereken kullanıma da ulaşmıyor. Çok kötü bir ışık sızması var ve en önemlisi mux Switch kısmında dgpu yok. Valorant'ta FPS testi yaptım. İlk yaptığım testte ekran kartı kullanımı %70'i geçmedi ve FPS düşük kaldı fakat testi bir daha yaptığımda hep %99'daydı oyun içinde de genel olarak yüksek kaldı (FPS'i 166'ya sınırladığımda Full sabit performans verdi ) düşmedi oyun performansına o yüzden tam bir yorum yapamayacağım. Soğutması gerçekten harika asla ısınmıyor. Oyun testlerini biraz daha yapıp oyun performansını yorumlayabilirim fakat dgpu kapalı olduğu için az FPS alıyor gibime geldi. Bütün oyun görüntülerinde ayarlar 2K Ultra'dır. Fakat gene de Valorant gibi bir oyunda daha fazla almasını beklerdim önümde rakip yokken 230 ve 180FPS vermesi çok az geliyor 5 rakip birden gördüğümde 140 mı olacak bu FPS.

Sağ olun ilk izlenimlerinizi paylaştığınız için. Monster batırmış anlaşılan.

@Dark Lord of the Sith
@Va Fail arkadaşlar t7 v22.1 bugün elime ulaştı yapabildiğimce bi inceleme yaptım ve söze memnun kalmadım diyerek girmek istiyorum çok CİDDİ problemleri var sizinle paylaşıcam şimdi. öncelikle ekran kartı gereken frekanslara çıkıyor fakat gereken performansı vermiyor ve gereken kullanıma da ulaşmıyor. çok kötü bir ışık sızması var ve en önemlisi MUX switch kısmında dGPU yok. Valorantta fps testi yaptım. ilk yaptığım testte ekran kartı kullanımı %70'İ geçmedi ve fps düşük kaldı fakat testi birdaha yaptığımda hep %99'daydı oyun içinde de genel olarak yüksek kaldı (fps'i 166'ya sınırladığımda full sabit performans verdi ) düşmedi oyun performansına o yüzden tam bir yorum yapamicam. soğutması gerçekten harika asla ısınmıyor. oyun testlerini biraz daha yapıp oyun performansını yorumlayabilirim fakat dGPU kapalı olduğu için az fps alıyor gibime geldi. Bütün oyun görüntülerinde ayarlar 2k Ultradır. fakat gene de valorant gibi bir oyunda daha fazla almasını beklerdim önümde rakip yokken 230 ve 180fps vermesi çok az geliyor 5 rakip birden gördüğümde 140 mı olacak bu fps
Işık sızması kötü olmuş, servis değiştiriyor diye biliyorum. MUX Switch'te bir sorun var 3000 serili laptopların genelinde, servise danışmanız daha sağlıklı olur gibi. Kasa kalitesi nasıl hissettiriyor?

Işık sızması kötü olmuş, servis değiştiriyor diye biliyorum. MUX Switch'te bir sorun var 3000 serili laptopların genelinde, servise danışmanız daha sağlıklı olur gibi. Kasa kalitesi nasıl hissettiriyor?
kasa kalitesi gerçekten iyi hissettiriyo bilgisayar güven verici şekilde ağır ve dediğim gibi soğutması harika. işlemci performansı mükemmel günlük kullanımda +4ghz ulaşıyor fakat ısınmıyor ( sıvı termal macunun etkisi olabilir) bilgisayar oldukça seri 2k 165hz ekran oldukça akıcı ışık sızması ve ekran kartının bu kadar düşük performans vermemesi sorunları olmasa gerçekten bilgisayarı geri yollamak istemem fakat iade alıcam şu an. ışık sızmasını çözseler de dGpu seçeneği bulunmayan 3000 serisi ekran kartından tam verim alınmaz
bu testleri bir de turbo modunda aldım dynamic boost 2.0 ile ekran kartı işlemciye ayrılan fakat kullanılmayan 15w elektriği de üzerine alıyor. 130w rtx3060 performansını görüyorsunuz yerlerde. her oyun işlemcinize bu kadar nazik de davranmayacak bu performansı her oyunda da alamayacağız yani

kasa kalitesi gerçekten iyi hissettiriyo bilgisayar güven verici şekilde ağır ve dediğim gibi soğutması harika. işlemci performansı mükemmel günlük kullanımda +4ghz ulaşıyor fakat ısınmıyor ( sıvı termal macunun etkisi olabilir) bilgisayar oldukça seri 2k 165hz ekran oldukça akıcı ışık sızması ve ekran kartının bu kadar düşük performans vermemesi sorunları olmasa gerçekten bilgisayarı geri yollamak istemem fakat iade alıcam şu an. ışık sızmasını çözseler de dGpu seçeneği bulunmayan 3000 serisi ekran kartından tam verim alınmaz
MUX Switch ve ekranda sorun yaşamanız cidden kötü olmuş, üzüldüm. Çok önermek istediğim bir modeldi, kötü oldu. MUX Switch'i servise sordunuz mu?

böyle bir fps değerini de gördüm 130W çalıştırırken.
2e042c69-7562-4355-a4a2-9d11e61c0b19.jpg

MUX Switch ve ekranda sorun yaşamanız cidden kötü olmuş, üzüldüm. Çok önermek istediğim bir modeldi, kötü oldu. MUX Switch'i servise sordunuz mu?
servisle daha konuşmadım bilgisayar elime bugün ulaştı ve oyunları ancak yükleyebildim

@Dark Lord of the Sith
@Va Fail arkadaşlar t7 v22.1 bugün elime ulaştı yapabildiğimce bi inceleme yaptım ve söze memnun kalmadım diyerek girmek istiyorum çok CİDDİ problemleri var sizinle paylaşıcam şimdi. öncelikle ekran kartı gereken frekanslara çıkıyor fakat gereken performansı vermiyor ve gereken kullanıma da ulaşmıyor. çok kötü bir ışık sızması var ve en önemlisi MUX switch kısmında dGPU yok. Valorantta fps testi yaptım. ilk yaptığım testte ekran kartı kullanımı %70'İ geçmedi ve fps düşük kaldı fakat testi birdaha yaptığımda hep %99'daydı oyun içinde de genel olarak yüksek kaldı (fps'i 166'ya sınırladığımda full sabit performans verdi ) düşmedi oyun performansına o yüzden tam bir yorum yapamicam. soğutması gerçekten harika asla ısınmıyor. oyun testlerini biraz daha yapıp oyun performansını yorumlayabilirim fakat dGPU kapalı olduğu için az fps alıyor gibime geldi. Bütün oyun görüntülerinde ayarlar 2k Ultradır. fakat gene de valorant gibi bir oyunda daha fazla almasını beklerdim önümde rakip yokken 230 ve 180fps vermesi çok az geliyor 5 rakip birden gördüğümde 140 mı olacak bu fps

Teşekkür ederim yarı yarıya hayal kırıklığı oldu benim için 3 aydır bir dizüstü alamadım gitti. Aldıklarımda sorunlu çıktı geri iade ettim. Tek ümidim bu modeldi. Işık sızması olmasa geri iade etmezdim, dGpu olmamasına bile kabulüm artık o derece.

böyle bir fps değerini de gördüm 130W çalıştırırken.
Eki Görüntüle 895991

servisle daha konuşmadım bilgisayar elime bugün ulaştı ve oyunları ancak yükleyebildim
Hocam RDR gibi bir oyunda denemeniz mümkün mü? Valorant pek sistem istemeyen bir oyun, MUX olmadan pek iyi sonuçlar alınmıyor bildiğim kadarıyla.

Hocam RDR gibi bir oyunda denemeniz mümkün mü? Valorant pek sistem istemeyen bir oyun, MUX olmadan pek iyi sonuçlar alınmıyor bildiğim kadarıyla.
single player hafif bir oyun yükleyebilirim o kadar hayal kırıklığına uğradım ki yarın yollamayı düşünüyorum o yüzden uzun uzun ağır bir oyunun yüklenmesini beklemek istemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı