Rehber AMD WattMan Nedir?

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Merhaba, uzun süredir AMD kartlar ile uğraşıyorum ve bilgilerimi sizinle paylaşmak istedim. Bu illetten kurtulmak gerçekten zor.

AMD WattMan Nedir?

WattMan tamiri çok zor olan bir arızadır, genel olarak kart yük altına girince donar, görüntü bozulur veya çok uzun süre sorunsuz oyun oynarsınız ama bir süre sonra kart oyundan atar. Bunun gibi arızalar uzayıp gider.

WattMan Tehlikeli Midir?

WattMan tehlikeli bir arızasıdır bazı WattMan arızalı kartlar kolay tamir edilirken bazıları tamiri mümkün değildir, genelde ben arızalı kartları alan biri olarak yedek parça olarak alırım.

WattMan Nedeni Nedir?

Bunun için kesin bir şey söylenemez, uzun süredir araştırmama rağmen bazı kartlarda besleme bazı kartlarda VRAM bazılarında ise çok yüksek olarak chipset çıkıyor.

Çözümü Yok Mu Bu İlletin?

Tamiri bazı kartlarda evde BIOS yazarak veya MSI Afterburner üzerinden saat hızı düşürerek çözülebilir, fakat karttan verim alamazsınız.

Çoğu kişi bu tür kartları garantiye göndermeyi seçiyor. Fakat garanti 1-2 Saat test yapmaz. Driver kurar 2 Dakika test yapar hop! Kart sizde genelde arıza çözüm bulmaz.

Eğer bu tür kartınız varsa TW ile BIOS yazabilirim. Veyahut bana iyi bir ücrete satabilirsiniz. Eğer arızası BIOS ile alakalı veya besleme ise 50 TL civarı tamir edebilirim, eğer tamir olmazsa yedek parça olarak kullanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı