AMD mi daha kaliteli, yoksa NVIDIA mı?

Çoğu oyun 4GB VRAM istemeyebilir. Ama bazı oyunlarda (Shadow of Mordor gibi) Texture Quality ayarını High'a alacaksan 4GB'dan yüksek, Ultra'ya alacaksan 6GB'dan yüksek bir ekran kartı kullanmak gerekiyor.

Amd R9 295X2 ile TİTAN X ' i bir mi tutuyorsun ? :D

Piyasada CW en çok GTX 970 ' te çıktı hatırlatmak isterim .
En çok GTX 970' de olduğunu nereden çıkardınız? GTX 970 çok sattığına göre normal bu kadar çıkmış olması. Yüzde önemli...
Bu arada sorumu ve soruyu yönelttiğim yorumu dikkatli okursanız, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

TİTAN X en hızlı tek GPU'lu karttır. R9 295X2'de iki GPU var, şuan dünyanın en hızlı kartı R9 295X2.

Ah keşke R9 295X2 alabilsem! Ama nerde? 4500 TL'lik çok pahalı bir ekran kartı. Ama Ultra HD 4K'da çoğu oyunu rahatlıkla oynatıyor. Düşük güç tüketimli ekran kartlarının performanslı olacağını zannetmiyorum.
O iş malesef o şekilde işlemiyor. Ekran kartlarının mimari farkı var. Şu an piyasadaki en başarılı mimari Maxwell yani GTX 750, 750ti ve 9xx ekran kartları. İncelemelere ve testlere bakarsanız 970'in 290x'i tokatladığını görebilirsiniz.

Oyun oynamak için AMD R9 285 bile yeter. GTA 5 için fazlasıyla yeterlidir. Onun üstünü alacaksan 4GB altına düşmemekte fayda var ilerisi için.

@Mücahit Cihat Aydoğan
-Dostum AMD ürünleri genelde f/p 'dir. Yüksek güç tüketimi ve yüksek sıcaklık değerlerini bir eksi olarak sayabiliriz ancak performanstan ödün vermiyor. Bu soruyu sorman için biraz erken çünkü AMD "Fiji" mimarisini tam olarak tanıtmadı belkide eksi olarak saydıklarımızı yeni mimaride tarihe gömebilir.

Nvidia tarafına gelirsek düşük güç tüketimi haliyle düşük sıcaklık değerleri bunun yanında Watt Başına Performans vermesi büyük bir artı olarak Nvidia tarafına gidiyor. Tabi bu artılar fiyatlara da yansıyor.

•Bence soruyu yanlış sordun "Amd R9 3xx vs Nvidia GTX 9xx, titan vs." cinsinden sorsaydın daha net cevaplar alabilirdin.

GTX 970 ile R9 295X2'nin performansının aynı olacağını hiç zannetmiyorum. Bellekler arasında fark var.

GTX 970: 4GB GDDR5 256Bit
R9 295X2: 8GB GDDR5 1024Bit
Konu sahibi arladaşımız bir halt biliyorsa şurdan şuraya gitmiyeyim.:D 295x2'yi GTX 970 ile karşılaştırdığı gibi, bi de şüphe ediyor, ben diyor "GTX 970 ile R9 295X2'nin performansının aynı olacağını hiç zannetmiyorum."
Herhalde 295x demek istedi.:kararsız:

Oyunları 1080p de oynayacaksanız GTX 970 hem desteklediği birçok teknoloji ve düşük güç tüketimiyle size çok uygun olacaktır.
Ama 2k veya 4k oyun deneyimi elde etmek isterseniz R9 290 alabilirsiniz. Ayrıca r9 290x e o kadar para vermeye gerek yo, overclock ile 290x in gücünü bile geçiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı