AMD İşlemci Mi Intel İşlemci Mi ?

Bahsettiğim şey DX12' nin çekirdek kullanımı değil oyunların çekirdek kullanımı. DX12 tabanlı oyunlar zaten 2 seneden aşağı gelmez büyük ihtimal ile.

AMD ısınıyor diyen arkadaşlara sonuna kadar destek veriyorum, 1 ay önce FX8350 işlemci aldım, oyunlarda 65 dereceyi görüyor.
Teknik servise sorduğumda sıcaklık değeri normal cevabını aldım.
Kasa içi soğutmam da baya iyi, kalitesiz ürün yok içinde, alan da zaten yeterince büyük.
AMD almadan önce Intel kullanıcısıydım ama hiç bir oyunda 65 derece sıcaklık görmedim.
Ben de AMD'nin ısınmadığına inanıyordum ama gözlemledikten sonra ısındığını gözlerimle görmüş oldum.
Fotoğrafını çekip atabilirmisin ? 65 derece gayet kabul edilebilir bir değer. Macunu yanlış sürdüyseniz o değerler normal. Bende Fx 6300 var boşta 25-30 derece arası yükse 50 dereceyi geçmedi ve kasada 2 tane fan var teki yanlış takılmış egzoz fanı olarak çalışıyor ve stok soğutucu ile kullanıyorum.

Boşta sıcaklık bende de 30 derece arasında. Fifa 15, Cod Aw gibi oyunlarda 1 saat oynadıktan sonra 65 derece. Intel'de böyle bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı