AMD ne yapmaya çalışıyor?

Hocam, sana basit mantık sunuyorum bak

Intel 1. nesil olan işlemci ile AMD 3. nesil işlemci aynı zaman Dilimin'de çıkarsa ve daha iyisi varsa o an ben Intel'in 1. nesili ile AMD'nin 3. nesilinimi karşılaştıracağım mesela

DLSS 3.5 ile FSR 2.2 sana göre aynımı ve karşılaştırılmalımı @Spyhis
Rakip olarak çıktıysa, evet. Ben de sana basit mantık sunuyorum. Dediğim gibi dostum kafa yapımız farklı. İkimiz de birbirimizi anlamıyoruz ve dolayısıyla her hangi bir bilgi alışverişi de gerçekleşmiyor. Bildiğimiz kafadan devam edelim. Bak sana sadece senin beni anlamadığını söylemiyorum. Ben de seni anlamıyorum. Farklıyız demek ki, zorlamaya gerek yok. :)

@ZwiReK ya karşılaştırılır daha kötü olduğu anlaşılır konu kapanır. Bu 4090 ile 7600 karşılaştırılması gibi saçma. Karşılaştırma yaparsın ama arkadaki farkı görürsün 7600'ü 3060 vs. İle karşılaştırırsın

İşte evet o şekilde ben rx 570 ile'de rtx 4090 karşılaştırım örnek.
Ama Sen bir oyunun 3.0 sürümünü çıkarıyorsun Ben'de aynı oyunun 5.0 sürümünü çıkartıyorum bunlar aynı olabilir mi? Böyle bir saçmalık olur mu yani

İşte evet o şekilde ben rx 570 ile'de rtx 4090 karşılaştırım örnek.
Ama Sen bir oyunun 3.0 sürümünü çıkarıyorsun Ben'de aynı oyunun 5.0 sürümünü çıkartıyorum bunlar aynı olabilir mi? Böyle bir saçmalık olur mu yani
Hocam bakın, açıklıyorum. :) Bir firma diğer firmaya göre aynı teknolojiyi daha geliştirerek sürüyorsa ve bunu daha hızlı yapıyorsa kıyaslanacak figür değişir. Çünkü diğer taraftan o süre bandında gelen bir rakip yok. Fakat donanım rakibi ise direkt aynı. Demek istediğimi anladınız bence. Yani umarım anlamışsınızdır...

Rakip olarak çıktıysa, evet. Ben de sana basit mantık sunuyorum. Dediğim gibi dostum kafa yapımız farklı. İkimiz de birbirimizi anlamıyoruz ve dolayısıyla her hangi bir bilgi alışverişi de gerçekleşmiyor. Bildiğimiz kafadan devam edelim. Bak sana sadece senin beni anlamadığını söylemiyorum. Ben de seni anlamıyorum. Farklıyız demek ki, zorlamaya gerek yok. :)

Dostum sen bariz olarak mantık hatası yapıyrosun. tamam haklısın karşılaştırlır hangisi üstünse o alır burda %100 haklısın sonuna kadar senin tarafındayım.

Benim Sadece takıldığım nokta sen dedin ki FSR 2.2 DLSS 3.5 ile karşılaştırılmalı.
2 sinin yaptığı görev farklı FSR 2.2 daha eskiyken DLSS 3.5 yeni hali ile gelişmiş bir teknoloji
FSR 3.0 çıkınca bu sefer DLSS 4.0 ile karşılaştırılması lazım diyorsun biri önce çıktı diye neden eski sürümü ile karşılaştırlsın. FSR 3.0 DLSS 3'ün yaptığı şeyi yapıyorken ve direk rakibi oluyorken DLSS 4 Çok farklı birşey yapabilir mesela.

Senin demek istediğini anladım ben çiddi diyorum. Sen Bir marka önce çıkarmış ve iyi diğer marka geç çıkarıyor ve kötü bir ürün sunuyor. bu 2 firmadan ekran kartı alacak olan insan eski ile yeniyi karşılaştırsın'ki yeniyi alsın.

FSR 3.0 çıkınca umarım DLSS 3.5 kalır. Direk DLSS 3.5 ile karşılaşır.

Tamam fanlar dışında hiç kimse inkar etmiyor AMD'nin sorunları olduğunu. NVIDIA ileride tamam ama AMD hiç alınmaz berbat demeye de gerek yok bence. Fiyatına göre iyi ekran kartılar bence. Marka karşılaştırmasıyla hiçbir yere varamayız. İsteyen istediğini alsın.

Dostum sen bariz olarak mantık hatası yapıyrosun. tamam haklısın karşılaştırlır hangisi üstünse o alır burda %100 haklısın sonuna kadar senin tarafındayım.

Benim Sadece takıldığım nokta sen dedin ki FSR 2.2 DLSS 3.5 ile karşılaştırılmalı.
2 sinin yaptığı görev farklı FSR 2.2 daha eskiyken DLSS 3.5 yeni hali ile gelişmiş bir teknoloji
FSR 3.0 çıkınca bu sefer DLSS 4.0 ile karşılaştırılması lazım diyorsun biri önce çıktı diye neden eski sürümü ile karşılaştırlsın. FSR 3.0 DLSS 3'ün yaptığı şeyi yapıyorken ve direk rakibi oluyorken DLSS 4 Çok farklı birşey yapabilir mesela.

Senin demek istediğini anladım ben çiddi diyorum. Sen Bir marka önce çıkarmış ve iyi diğer marka geç çıkarıyor ve kötü bir ürün sunuyor. bu 2 firmadan ekran kartı alacak olan insan eski ile yeniyi karşılaştırsın'ki yeniyi alsın.

FSR 3.0 çıkınca umarım DLSS 3.5 kalır. Direk DLSS 3.5 ile karşılaşır.
Hocam anlamışsınız. :) Fakat mantık hatası olmadığını anlamamışsınız. Teknolojide sayılara aldanmamalı. FSR 3 ve DLSS 4 aynı zamanda çıktıysa kalkıp da FSR 3, DLSS 3 ile kıyaslanmaz. Bir kere her şeyden önce AMD bunu kabul etmez zaten. :)

Hocam anlamışsınız. :) Fakat mantık hatası olmadığını anlamamışsınız. Teknolojide sayılara aldanmamalı. FSR 3 ve DLSS 4 aynı zamanda çıktıysa kalkıp da FSR 3, DLSS 3 ile kıyaslanmaz. Bir kere her şeyden önce AMD bunu kabul etmez zaten. :)

Ben demek istediğinizi çok iyi anladım. Mantık hatası diye farkı bir konuya dedim,
Bana göre öyle

Ben üsteliedim şun'dan dolayı dedim açıkçası, şimdi DLSS 3 ile insanlar 2 kat daha fazla FPS alıyor ya
AMD halen daha getiremedi eğer, FSR 3 gelirse bu Sefer'de DLSS 3 gibi 2X kat FPS verecek yaptığı iş aynı olacak. O yüzden dedim. Görüntü olarak DLSS 3 tabii Ki'de çok iyi gelişmiş zaten. Umarım yakalarlar. Onların başına Gelen'de üzücü bir olay yakın Zaman'da FSR 3 2 oyuna gelecekti bu 2 oyun şirketi kaliba kapanmış mı ne olmuş üzücü bir durum. İyi Sosyaller.

Ben demek istediğinizi çok iyi anladım.

Ben üsteliedim şun'dan dolayı dedim açıkçası, şimdi DLSS 3 ile insanlar 2 kat daha fazla FPS alıyor ya
AMD halen daha getiremedi eğer, FSR 3 gelirse bu Sefer'de DLSS 3 gibi 2X kat FPS verecek yaptığı iş aynı olacak. O yüzden dedim. Görüntü olarak DLSS 3 tabii Ki'de çok iyi gelişmiş zaten. Umarım yakalarlar. Onların başına Gelen'de üzücü bir olay yakın Zaman'da FSR 3 2 oyuna gelecekti bu 2 oyun şirketi kaliba kapanmış mı ne olmuş üzücü bir durum. İyi Sosyaller.
AMD akıllanmazsa bu NVIDIA bizi daha çok kazıklar. Adamlar daha 30 serisine FG getirmedi. 30 serisi daha sadece bir nesil geri. Bu kadar çabuk destek kesmesi çok saçma. En azından AMD gibi donanımsız yazılımla da biraz üstesinden gelebilirlerdi. Adamlar tekelleştikçe kazığın boyutu artıyor. Neyse, size de iyi sosyaller. :)

11 bin liraya Nvidia alacağıma 6 bin liraya AMD alırım hem üstüne gider bir tanede dilenciye alırım kaybım sadece 2 ayda bir şöyle sorunlarla uğraşmak olur. Deme keyfine.

Yeni konular

Geri
Yukarı