AMD Neden Az Tercih Ediliyor?

viaccess

Hectopat
Makaleler
9
AMD neden az tercih ediliyor sistem toplama konularında ? Neden hep oyun sistemlerinde Intel tercih ediliyor ? AMD'nin Intel'den ne eksiği vardır öğrenelim belki ilerde sistem toplarız vs.

Fx 8350 aldım hak etmiyor bir tek ana kartı biraz uygun oluyor o kadar. İntel daha uzun ömürlü. Amd fiyat performans ürünü değil.

Bak tek çekirdek performansında i3 3xxx ailesi bile amd markasının en güçlü modeli olan fx 9590 modelinden daha hızlı. İntel işlemciler daha az ısınıyor. Daha az güç çekiyor. Daha yeni teknolojileri destekliyor. Sonra oc işlemleri daha kolay. Bunlar ilk aklıma gelenler.

Pin sayıları, Isınma oranı gibi şeyler çok geride dostum. Isınma hala yüksek ve bu sorun yıllardır var. Artık halledin şu sorunu. Pin sayısı düşük bu yüzden veri aktarımı zora kaçıyor . Üstüne bide Samsung'un AMD yi alma gibi bir eğilimde olduğu söyleniyor. Böyle olursa eğer bence Amd alıcıları azalacak. İyi Günler.

Ekran kartlarında kullandıkları mimari çok eski, Samsung AMD'yi alacak diye dedikodu dolaşıyor. Eğer Samsung AMD'yi satın alırsa (bence) öyle bir geliştirir ki bu fikirlerimiz değişebilir. İntel'i ve Nvidia'yı baya bir zorlar.

İşlemci konusunda bilmem ancak Ekran kartı konusunda özellikle Nvidia'nın 900 serisini çıkardıktan sonra o güç tüketim değeri olsun, performans olsun AMD'yi resmen ezip geçtiler, o yüzden ekran kartı olarak AMD'yi seçmemek için bir sebep var şu an. Ancak işlemci konusunda bilemiyorum, sanırım insanlar İntel'e daha çok güveniyor.

Bence
İşlemci konusunda bilmem ancak Ekran kartı konusunda özellikle Nvidia'nın 900 serisini çıkardıktan sonra o güç tüketim değeri olsun, performans olsun AMD'yi resmen ezip geçtiler, o yüzden ekran kartı olarak AMD'yi seçmemek için bir sebep var şu an. Ancak işlemci konusunda bilemiyorum, sanırım insanlar İntel'e daha çok güveniyor.
Bence Amde ekran kartları alınabilir. R9 270x bence fiyat performans olarak iyi bir seçim ama işlemci yaramaz b

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı