AMD Phenom II X6 1090T Overclock Yapmak

Merhaba birkaç ayar denedim Aida64 te yaptığım stress testinin ilkinde hardware error aldım sonrasında amd cool and quite ayarını disable yaptım 15 dakka sürdü bir sorun çıkmadı 3.60 ghz de
ardından prime testini açtığımda direk mavi ekran verdi birkaç ayar denedim her seferinde mavi ekran verdi sonunda windows 10 bozuldu bios sıfırlamama rağmen hep mavi ekran vermeye başladı onarım vs başarısız oldu her seferinde güvenli moddada aynı hatayı alıyordum bende windows 7 kurmak zorunda kaldım aynı ayarları tekrar denemeyi düşünüyorum
pcıe clock kısmınıda 100 yap.ram'lerinide tek tek dene overclock yaparken.ayrıca güç kaynağın 450 watt phenom 1090t ve r9 270x ikilisi yüksek voltaj çeken parçalar yeterli gücü veremeyebilir.

https://www.pendrivelinux.com/downloads/YUMI/YUMI-2.0.6.4.exe
Bu araç ile listeden memtest zipi göstermen işe yaramalı.
Vermiş olduğunuz programla 5.1 sürümünü memtest 86+ seçeneğini seçerek denedim işe yaramadı açılışta missing system yazıp hızlıca windowsa geçti. Hem zip hemde iso olarak yazdırdım fakat olmadı.

pcıe clock kısmınıda 100 yap.ram'lerinide tek tek dene overclock yaparken.ayrıca güç kaynağın 450 watt phenom 1090t ve r9 270x ikilisi yüksek voltaj çeken parçalar yeterli gücü veremeyebilir.
söylediğiniz ayarları uyguladım ek olarak nortbridge 2400 mhz çıkartarak denedim bir süre normal çalıştı ardından donma oldu tekrar eski haline getirdim

Vermiş olduğunuz programla 5.1 sürümünü memtest 86+ seçeneğini seçerek denedim işe yaramadı açılışta missing system yazıp hızlıca windowsa geçti. Hem zip hemde iso olarak yazdırdım fakat olmadı.

söylediğiniz ayarları uyguladım ek olarak nortbridge 2400 mhz çıkartarak denedim bir süre normal çalıştı ardından donma oldu tekrar eski haline getirdim
power yeterli güc veremiyor olabilir.

bios ekranında voltaj değerlerinin resminide yüklermisin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı