AMD Phenom II X6 1090T Overclock Yapmak

Mesut Öztürk

Kilopat
Sistemime overclock yapmayı düşünüyorum fakat daha ilk defa yapacağım için biraz endişeliyim. Diğer konulara baktım fakat yapılanları denerken mavi ekran vs hatalar aldım. Donanıma zarar vermemek için tekrar konu açmayı düşündüm. Bu sisteme overclock yapabilir miyim, OC için uygun mudur? Overclock yapmamda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Sistem:
  • AMD Phenom II X6 1090T 3.20 GHz
  • Gigabyte GA 880 UD2H
  • Radeon R9 270X
  • CoolerMaster Seidon 120V V3 PLUS
  • 450 Watt PSU

Son düzenleyen: Moderatör:

mavi ekran genelde ram yüzünden olur.overclock yaparken ram hızları artıyorsa ram frekansını düşür.

ram hızları artmıyordu birkaç deneme yaptım fakat hepsinde mavi ekran aldım. Ramlar auto 1333 mhz de çalışıyor auto seçeneğini kendi hızınamı ayarlamam gerek yoksa auto mu kalmalı

OC yaptığında Auto olmamalı çünkü hızlar 1333 yukarısına fırlar. Buda hata almanı sağlar. Ram çarpanı ile oynaman gerekiyor. 1066 ile 1333 arası değerlerde kalmaya bak.

Merhaba birkaç ayar denedim Aida64 te yaptığım stress testinin ilkinde hardware error aldım sonrasında amd cool and quite ayarını disable yaptım 15 dakka sürdü bir sorun çıkmadı 3.60 ghz de
ardından prime testini açtığımda direk mavi ekran verdi birkaç ayar denedim her seferinde mavi ekran verdi sonunda windows 10 bozuldu bios sıfırlamama rağmen hep mavi ekran vermeye başladı onarım vs başarısız oldu her seferinde güvenli moddada aynı hatayı alıyordum bende windows 7 kurmak zorunda kaldım aynı ayarları tekrar denemeyi düşünüyorum

Veri bozulması gerçekleştiyse Güney köprüsü hızları yükselmiştir. PCI EX Frekansı 100 den yukarıya çıkmış muhtemelen. FSB den sonra temel FQ PCI veri yoludur.
Memtest86 ile ramleri yarım saat kadar test et geçerse pass 1 yazar orada hata almassan RAM leri geçer diğer donanımlara voltaj gerekiyor deriz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı