Phenom II X6 1090T Overclok Deneyimi

3,6 GHZ'de bir problem yok hocam, 4 GHZ deniyelim bugün istersen, birde Cool'n Quite ayarını kurcaladım ama mavi ekran verdi :D

O ayarı Enable etmende bir sakınca yok, 4GHZ denemelerini voltajsız yapma, stabil kalabileceğini hiç sanmam.
Şu AIDA64 testini 3. defa hatırlatıyorum sana :) Sıcaklıkları bir göreyim lütfen. 15 dakika test yollarsan sevinirim 3.6GHZ'de.

20160118_152918.jpg
Hocam dediğiniz ayar bu mudur?

test1.PNG
Hocam bunu attım diye biliyodum ama atmamışım galiba özür :D

En azından 10 dakikalık olması gerektiğini rehberde de burada da dile getirmiştim :) Tekrardan alayım testi.
Israrımı gereksiz bulmazsın umarım, voltaj vereceğiz neticede. Şuan 60 dereceleri geçmiyorsa voltaj vermemizde sakınca olmadığını anlarız.

15:55'de testi başlattım, 16:12'de testi bitirdim hocam maximum 47 dereceyi gördüm, resim atacaktım yanlız testi stop ettiğimde bana değer listesi gösteren bişey vermedi o yüzden yazmayı tercih ettim. İçin rahat olsun yani baya bekledim :D

son test.PNG
Hocam testi tekrar ettim, 4 GHZ için yardımını bekliyorum.

Peki, çarpanı 20 yap ve ardından System Voltaj Control ayarını manuel olacak şekilde ayarlar. Karşına gelecek seçenekleri bilmiyorum ancak tahminen manuel seçeneği yer alacaktır. Ardından CPU voltage kısmını 1,4 yap.

4GHZ - 1,4 voltaj testi için aynı şekilde bir test sonucu daha ilet. AIDA64'De Statistic sekmesi açık olsun, bu programı sadece sıcaklıklar için kullanıyoruz.
Stabil olup olmadığını anlamam için Prime95'den tüm pencereleri görebileceğin şekilde görüntü aktarman gerekir. Ayrı ayrı sekmeleri yollasan da olur, sıkıştırmaya çalışma hepsini :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı