AMD Phenom II X6 sistem yenileme

Bütçe
3000-3500TL

alpermerih

Centipat
Merhabalar öncelikle,
Bilgisayarımın neredeyse çoğu parçasını yenilemek istiyorum ve açıkçası bütçe konusunda biraz sıkıntıya düştüm. Şu anki bilgisayarımın özellikleri:

- AMD Phenom II X6 11005 Processor 3.30GHz.
- 6 GB DDR 1333MHz RAM.
- Sapphire Radeon R7 265 Dual X 2 GB GDDR5 11.1 ekran kartı.
- Ve hatırlamadığım bayağı eski bir Gigabyte anakartım var.

Evet, açıkçası değiştireceğim parçaların hepsi de bunlar. İstediğim parçalar ise şu şekilde:

- AMD Ryzen 5 1600 12nm işlemci.
- MSI RX580 8 GB OC GDDR5 ekran kartı.
- 8 GB 3000MHz CL16 RAM -marka fark etmez sanıyorum, ucuz alacağım. Yaklaşık 250-325TL arası bir şey.-
- Gigabyte A320M h 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.

Diye düşündüm. Anakart konusunda çok emin olamadım. Yani 3000TL'yi çok geçmemesini istiyorum yalnızca. Gidip de 4000'i bulacak bir sistem söylemeyin ne olur.
Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden. Her türlü önerilere açığım dediğim gibi aşırı pahalı olmadığı takdirde. Oynamak istediğim oyunlar günümüz oyunları High olur, Ultra 40-50FPS olur vs. gidip de Origins'te Odyssey'de High ayarlarda 20-30FPS'e düşmek çok istemem. Ya da multiplayer oyunlarda aşırı bir şekilde FPS düşmesi yemek istemem. Aklıma gelenler bunlardı. Saygılarımla.

Hocam merhaba konu güncel mi bilmiyorum ancak sistem yenileyeceğiniz için parça satmayı düşünür müsünüz acaba? İşlemcinizi satmayı düşünür iseniz biçtiğiniz fiyat doğrultusunda almayı düşünüyorum. Hem sizin bütçenize katkı sağlar hem de benim işim görülür. Şimdiden teşekkürler.

Hocam merhaba konu güncel mi bilmiyorum ancak sistem yenileyeceğiniz için parça satmayı düşünür müsünüz acaba? İşlemcinizi satmayı düşünür iseniz biçtiğiniz fiyat doğrultusunda almayı düşünüyorum. Hem sizin bütçenize katkı sağlar hem de benim işim görülür. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ekran kartını sattım. Anakartla birleşik halde şu an işlemcim, RAM'ler ve ek soğutma fanı... Yani tek tek sökemem. RAM'ler hariç. Ancak uygun bir fiyata hepsini bırakabilirim diye umuyorum. Isparta'da bilgisayarcının birisi 650 vermişti hepsine. Daha uyguna verebilirim düşünürseniz.

Merhaba, ekran kartını sattım. Anakartla birleşik halde şu an işlemcim, RAM'ler ve ek soğutma fanı... Yani tek tek sökemem. RAM'ler hariç. Ancak uygun bir fiyata hepsini bırakabilirim diye umuyorum. Isparta'da bilgisayarcının birisi 650 vermişti hepsine. Daha uyguna verebilirim düşünürseniz.
Hocam teklifiniz çok iyi ama maalesef o kadar bütçem yok sadece işlemci alacak bütçem var yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı