AMD Radeon RX 5700 League of Legends ekran donması

Sekman

Centipat
Selamlar,
Bundan iki ay öncesine kadar masaüstü bilgisayar topladım. League of Legends'e girerken siyah ekranda kalıyor. İmleci oynatabiliyorum ama masaüstüne, görev yöneticisine vs dönemiyorum, bilgisayarımı resetlemek zorunda kalıyorum.
Konuyla ilgili virüs programını kaldırdım. LOL'ün Game config dosyasından aynı çözünürlükten açıldığını kontrol ettim. Ekran kartı ayarlarından FreeSync seçili başlattım ama çözemedim.

A5FF79F9-80A5-464D-AE33-B20E124914BB.jpeg

Sorun neyle ilgili olabilir? Sistem bilgisi aşağıdaki gibidir.

Monitör: ASUS VG279Q 144Hz
Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 Mech GP OC 8 GB
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
RAM: G.Skill 16 (2x8GB) Trient Z 3600 MHz
Anakart: MSI MPG X570 4400 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,
Bundan iki ay öncesine kadar masaüstü bilgisayar topladım. League of Legends'e girerken siyah ekranda kalıyor. İmleci oynatabiliyorum ama masaüstüne, görev yöneticisine vs dönemiyorum, bilgisayarımı resetlemek zorunda kalıyorum.
Konuyla ilgili virüs programını kaldırdım. LOL'ün Game config dosyasından aynı çözünürlükten açıldığını kontrol ettim. Ekran kartı ayarlarından FreeSync seçili başlattım ama çözemedim.

Eki Görüntüle 503131

Sorun neyle ilgili olabilir? Sistem bilgisi aşağıdaki gibidir.

Monitör: ASUS VG279Q 144Hz
Ekran kartı: AMD Radeon RX 5700 Mech GP OC 8 GB
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
RAM: G.Skill 16 (2x8GB) Trient Z 3600 MHz
Anakart: MSI MPG X570 4400 MHz
Bende RX 5700 XT var ayni sorunu yasiyordum sürücüyü değiştirdim hangisine gectim hatırlamıyorum ama düzelmişti bir de oyuna girerken baska bir programda olma google da falan mesela masaüstüne 1 kez tıkla oyun açılsın rakipleri gör sonra alt tab yapıp googlede gezebilirsin

Sürücüyle ilgili yaşadığınız sıkıntı. Sisteminiz güzel. Keşke 2060 falan tercih etseydiniz 5700 yerine.
Sürücüden kastınız nedir tam olarak?
Bende RX 5700 XT var ayni sorunu yasiyordum sürücüyü değiştirdim hangisine gectim hatırlamıyorum ama düzelmişti bir de oyuna girerken baska bir programda olma google da falan mesela masaüstüne 1 kez tıkla oyun açılsın rakipleri gör sonra alt tab yapıp googlede gezebilirsin
İlginiz için teşekkür ederim ama söylemiş olduğunuz çözüm kalıcı çözüm değil. Bu kadar para verdikten sonra böyle saçma hatalara takılmak saçma geliyor.
Radeon ayarlarını standart yap ve Anti-Lag, enhanced SYNC gibi ozellikleri kapatıp dener mısın?
Akşam deneyeceğim hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı