AMD Radeon ™ 20.1.3 Geldi!

Arkadaşlar acaba biriniz bu yeni güncelleme dosyalarını upload etse bizde kendi bilgisayarımıza atsak nasıl olur?

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.3 Özellikler

Düzeltilen Sorunlar:

Web'e göz atma, oyun oynama veya video izleme gibi paralel eylemler gerçekleştirilirken kesintili bir siyah ekran veya ekran kaybı oluşabilir. Nioh ™, Dragon Quest Builders 2 ™, WWE ™ 2K20, Dead or Alive 6 ™ ve Atelier Ryza ™ gibi sınırlı sayıda oyun çökebilir veya başlatılamaz. Wolfenstein ™ 2: Yeni Dev Radeon Yazılım oyun yöneticisinde tespit edilmedi. Bazı kullanıcı arayüzlerinde metin taşması veya tost mesajları bazı dil yerelleştirmelerinde yaşanabilir. Fan Ayarı, kullanılabilir GPU'lar arasında geçiş yaparken varsayılan durumuna geri dönebilir. Radeon Software ekran özellikleri tablosunda metin kopyalama seçenekleri yoktur. Sistem masaüstünde boşta kaldığında, kesintili bir siyah ekran veya ekran kaybı oluşabilir. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama kurulumu önceden yapılandırılmış Radeon Yazılım oyun profillerini tutabilir. Bu, genel grafik ayarları ile profil ayarları arasında uyumsuzluğa neden olabilir.

Bilinen Sorunlar:

Grand Theft Auto ™ 5, lansman sırasında, oyun sırasında Radeon Overlay'i açarken veya oyun sırasında bir görev anahtarı gerçekleştirdikten sonra bir sistem asılması veya siyah ekran yaşayabilir.
Kaydedilen kliplerin sonuna yakın Radeon ReLive kayıtlarında ses kesintili olabilir.
Tamsayı Ölçeklendirme, ekran çözünürlüğü doğal çözünürlükten daha düşük bir değere ayarlandığında bazı video içeriğinin titremesine neden olabilir.
Windows®'da HDR etkinleştirildiğinde, birden fazla oyun oyunda çok karanlık veya çok parlak grafiklere sahip olabilir.
Kısayol tuşuna atanmış tuşlara ayrı ayrı basıldığında, Radeon Gecikme Önleme etkinleştirme ve devre dışı bırakma sesli uyarı bildirimleri yanlışlıkla çalınabilir.
Radeon Yazılım Yerleşimi kısayol tuşu bildirimi bazen web tarayıcılarında video oynatılırken veya bazı video oynatıcı uygulamaları başlatılırken görüntülenebilir.
Tamsayı Ölçekleme seçeneği görünmüyor veya bazı Windows®7 sistem yapılandırmalarında kullanılabilir.
Radeon Yazılımı tutarsız bir boyutta açılabilir veya açıldığında önceden ayarlanan boyutunu koruyamayabilir.
Radeon Image Sharpening etkinken bir görev anahtarı gerçekleştirilirken bazı Vulkan® oyun uygulamaları çökebilir.
Bazı Radeon RX 5700 serisi grafik kullanıcıları oyun oynarken veya masaüstünde zaman zaman siyah bir ekran yaşayabilir. Olası geçici bir çözüm, web tarayıcıları veya Discord gibi arka planda çalışan uygulamalarda donanım hızlandırmayı devre dışı bırakmaktır.

Paket içeriği:

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.3 kurulum paketi aşağıdakileri içerir: Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.1.3 Sürücü Sürüm 19.50.15.01 (Windows Sürücü Mağazası Sürüm 26.20.15015.1007)

Birleştirme işlemi haricinde dediklerimi uygulayın, yeniden başlattıktan sonra tekrar deneyin ve geri dönüş yapın, kolay gelsin.
Hocam dediklerini yaparken yeniden başlattım ve kişisel bilgisayarınız başlatılamadı dedi :) . Bi an korktum gitti pc diye. Sonra kapatıp açınca kendi onarım yaptı ve geri dönüşüm ile kurtardım. Büyük ihtimalle SSD kaynaklı bir hata oldu ben de yapmış olabilirim bunu ve dosyaya zarar verdi. Sizin söyledikleriniz doğru daha öncesinde olmuş bu yüzden yüklenmedi. Neyse sorun yok şuan yüklendi son sürücü teşekkür ederim.

Hocam dediklerini yaparken yeniden başlattım ve kişisel bilgisayarınız başlatılamadı dedi :) . Bi an korktum gitti pc diye. Sonra kapatıp açınca kendi onarım yaptı ve geri dönüşüm ile kurtardım. Büyük ihtimalle SSD kaynaklı bir hata oldu ben de yapmış olabilirim bunu ve dosyaya zarar verdi. Sizin söyledikleriniz doğru daha öncesinde olmuş bu yüzden yüklenmedi. Neyse sorun yok şuan yüklendi son sürücü teşekkür ederim.
Zaten olması gereken olmuş sistem dosyalarında hata olduğu için sürücüyü yukleyemiyordu dediğim CMD' komutu sistem dosyalarını eski halleriyle değişiyor yani onarıyor. Yine böyle bir sorun yaşarsanız dediğim komutu kullanın sistem dosyalarını onarır.
Birde Ccleanerr ile bir kayıt defterini taramanızı öneririm eski sürücü kalıntılarını bulup temizleyecektir.

Dediklerim sonucunda düzeldiyse sıkıntı yok demektir.

Son düzenleme:
Garip driver cpu yemez kayıt tuşuna falan mı bastın acaba inceleyip eski sürüme dönseydin keşke.
Yok eski sürümü kullanıyorum o yüzden yeni sürüme ne zaman geçiş yapsam uygulama sürekli %35-40 aradı CPU kullanıyordu sildim yeniden yükledim aynı eski sürümü yüklediğim zaman sorun morun kalmadı bende anlamadım neden bu kadar CPU kullanıyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı