AMD RX 480 ve RX 470 ısınma sorunu

Taha Öneş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bu 2 karttan birini alacam ama geçenlerde bilgisayarcı bir arkadaşıma danıştım bana AMD'nin bu kartlarının çok ısındığını ve ısının verdiği hasardan dolayı sorunlar çıkartacağını söyledi. Nvidia al dedi açıkçası 1060 alacak bütçem yok. 1050ti'dan alacağım performans da beni tatmin etmez. Ne yapmamı önerirsiniz? Gerçekten böyle bir ısınma sorunu oluşturur mu bu kartlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
8GB almadığınıza pişman mısınız? Son çıkan oyunlara baktım da 6-7 GB bellek kullanıyor. Sonra tepkim::eek:.
Açıkcası ben Rx470 için 4 GB belleğin yeterli ve makul olduğu düşüncesindeyim. Bu kart fiyat performans kategorisinde yer aldığından dolayı 8 GB bellekli modeli alıpta fiyatı şişirmeye gerek yok şahsi düşüncem.
Ayrıca günümüz oyunlarını 4K 60 fps de oynatabilen yeni kral GTX 1080 8 GB belleğe sahip olupta Rx470-480 gibi daha mütavazi, orta-üst kartların da 8 GB belleğe sahip olması bana pek mantıklı gelmiyor açıkcası. Pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyoruum ben.

Açıkcası ben Rx470 için 4 GB belleğin yeterli ve makul olduğu düşüncesindeyim. Bu kart fiyat performans kategorisinde yer aldığından dolayı 8 GB bellekli modeli alıpta fiyatı şişirmeye gerek yok şahsi düşüncem.
Ayrıca günümüz oyunlarını 4K 60 fps de oynatabilen yenş kral GTX1080 nin 8 GB belleğe sahip olupta Rx470-480 gibi orta-üst kartların da 8 GB belleğe sahip olması bana pek mantıklı gelmiyor. Pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyoruum ben.
Yani bende öyle düşünüyorum ama görünce insanın morali bozuluyor. Herhangi bir performans kaybı yaşamıyorsun ne bileyim işte. :D En iyisi bakmamak. :D

Yani bende öyle düşünüyorum ama görünce insanın morali bozuluyor. Herhangi bir performans kaybı yaşamıyorsun ne bileyim işte. :D En iyisi bakmamak. :D
1080p için 4GB bellek gayet yeterli ötesini düşünmeye gerek yok bir kaç sene.Hatta Battlefield 1 gibi grafik canavarını bile ultra da 2560x1440p de oynuyorum oyun akıcılığını bozacak herhangi bir takılma yaşamadım. Pek kafaya takmamak gerek. Bugün insanlarda halen 1-2 GB ekran kartları var.

1080p için 4GB bellek gayet yeterli ötesini düşünmeye gerek yok bir kaç sene.Hatta Battlefield 1 gibi grafik canavarını bile ultra da 2560x1440p de oynuyorum oyun akıcılığını bozacak herhangi bir takılma yaşamadım. Pek kafaya takmamak gerek. Bugün insanlarda halen 1-2 GB ekran kartları var.
Bir de GT 730 4GB alan adam doku kalitesini en yükseğe alıp diğer ayaları en düşüğe alıp oynuyor. Aslında mantıklı. :D :D

RX 470 kullanıcısıyım hiçbir ısınma veya donma yaşamadım.
4GB mı 8GB mı kullanıyorsunuz? :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı