AMD RX 5600 veya 5700 serisinde sürücü sorunu var mı?

AliYağcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun süredir sistem toplama peşindeydim. Sonunda kararımı verdim RX 5700 veya 5600 ekran kartlı bir sistem toplayacağım fakat internette çok fazla sürücü sorunları vb. içeren şikayet ve yorum gördüm. Yorumların üzerinden birkaç ay geçmiş. Bu sürücü sorunları hâla var mı? Düzeltildi mi? Bu kartları alırsam ciddi bir sorun yaşar mıyım?

Merhabalar, uzun süredir sistem toplama peşindeydim. Sonunda kararımı verdim RX 5700 veya 5600 ekran kartlı bir sistem toplayacağım fakat internette çok fazla sürücü sorunları vb. içeren şikayet ve yorum gördüm. Yorumların üzerinden birkaç ay geçmiş. Bu sürücü sorunları hâla var mı? Düzeltildi mi? Bu kartları alırsam ciddi bir sorun yaşar mıyım?
Hayır yaşamazsınız. Oldu ki bir sorun yaşadınız, biz size yardımcı oluruz.

Merhabalar. Esas kullanıcı yorumlarına bakarsanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta biz size tam olarak sorunlar kalktı gibi bir garanti veremeyiz. XFX RX 590 ekran kartım ile AMD tarafında bütün kronik problemleri yaşadım WattMan ve siyah ekran hataları gibi. Açıkçası AMD kartlardan da soğudum. Fakat benim veya başka kullanıcılarında hata alması AMD kartları kötü yapmaz ve bu yorumumda da hiçbir AMD kartlarını kötülemiyorum. Sonuçta teknoloji birazda şans işidir. En sorunsuz diye tabir edilen bir ürünü alsanız bile sorun yaşama riskiniz vardır. Ha benim görüşümü soracak olursanız bu hatalarla resmen boğuşmuş birisi olarak bir daha AMD kart alır mıyım bilemiyorum doğrusu.

Sapphire RX 5600XT modelini kullanıyorum çok memnunum ısınma sorunu yok kasamda fan olmamasına rağmen max 65 derece ki kasanın kapaı bile açık,fanları taktığımda en fazla 55 derece olur .

İlk çıktığından beri RX5700 referans kartını kullanıyorum. İlk 2-3 driverda mavi ekran ve no signal hataları alıyordum. Ondan sonraki zamanlarda opsiyonel sürümleri kullanmama rağmen şu ana kadar hiç driver sorunu yaşamadım.

Sorunu kimse kabul etmiyor fakat çok değişik bir olasılıktan bahsetmek istiyorum. Eğer monitörünüz Dell SE2717H ise windows açılana kadar bios mios göremiyorsunuz. Sinyal 1920x1080 60hz aralığı dışında gibi kabaca Türkçe'ye çevrilebilecek bir hata alıyorsunuz. Bugün aldığım 5600XT ile bu sorunu yaşamaya başladım. Herkes(Dell,AMD) birbirine atmış suçu. RX 580'de böyle bir sorun yoktu. Bu ne demek oluyor anlamadım açıkcası. Aynı monitör ve 5700 serilerinde de bu sorun var.

Geri
Yukarı