AMD RX5700 ve 5600 XT sürücü sorunları

Siz nasıl değerler alıyorsunuz mesela 1080P'de hiç 60'ın altına düştüğü oluyor mu Ultra ayarlarda herhangi bir oyunda. Drop olarak demiyorum ama bildiğin bir yöne dönüp FPS'in sürekli 45-50'lerde gezmesi gibi.

Sorma vçya şimdiye kadar almıştım yoksa ya XT'ya 5700.
Demin dediğim gibi BF1 64 kişilik sunucularda 2K ULTRA 90-110 FPS arası sabit. Cs go falan söylemiyorum zaten BF 1 o kadar optimizasyonu çok iyi olmayan bir oyun, üstüne bir de 64 kişilik sunucu. Bazen server durumuna göre o takılmaları yaşıyorsun ama kesinlikle donma vesaire değil. Sisteminle çok alakalı bu durum. 1080p de hiç 90 100 altına düşmedim mesela genelde 144

Hocam ben de 4 5 aya elimde bir 12000 13000 le (monitör dahil) yola çıkacağım. Hep kafamda 5700 XT varyasyonlarıyla sistemler oluşturdum ama forumlar kafamı çeliyor ne yalan söyleyeyim.

Daha önceki postlardada dediğim gibi kart güzel ancak ne için kullanıcağına bağlı. Eğer sistemin kötüyse ve idare edemem diyorsan güzel bir seçim ancak sistemin idare ediyorsa en azından ekran kartını 4-5 ay daha bekletmeni tavsiye ederim zira 2. nesil RDNA ve 2. nesil RTX kartları yolda.

Siz nasıl değerler alıyorsunuz mesela 1080P'de hiç 60'ın altına düştüğü oluyor mu Ultra ayarlarda herhangi bir oyunda. Drop olarak demiyorum ama bildiğin bir yöne dönüp FPS'in sürekli 45-50'lerde gezmesi gibi.

Sorma ya şimdiye kadar almıştım yoksa ya XT ya 5700.
Şimdi de yeni işlemci ekran kartları yolda...
Daha önceki postlardada dediğim gibi kart güzel ancak ne için kullanıcağına bağlı. Eğer sistemin kötüyse ve idare edemem diyorsan güzel bir seçim ancak sistemin idare ediyorsa en azından ekran kartını 4-5 ay daha bekletmeni tavsiye ederim zira 2. nesil RDNA ve 2. nesil RTX kartları yolda.
Galiba yeni çıkanlarla paramın da yettiği kadarıyla dizeceğim sistemi.

Şimdi de yeni işlemci ekran kartları yolda...

Galiba yeni çıkanlarla paramın da yettiği kadarıyla dizeceğim sistemi.

Ben de beklemeye karar verdim arkadaşın dediği gibi ve sistem idare etmenin de üstünde. Sadece yeni nesil oyunları düşündüğüm için kararsız kaldım. Çıktıklarında bakar karar verir alırız ve ayriyetten yeiş ekran kartları işlemciler anakartlar geliyor. Valla bu bilgisayar işi çok kafa yoruyor bee

Ben de beklemeye karar verdim arkadaşın dediği gibi ve sistem idare etmenin de üstünde. Sadece yeni nesil oyunları düşündüğüm için kararsız kaldım. Çıktıklarında bakar karar verir alırız ve ayriyetten yeiş ekran kartları işlemciler anakartlar geliyor. Valla bu bilgisayar işi çok kafa yoruyor bee
Benim elimde de 2016 model b150m bazooka i5 6400 gtx 1060 ex-oc var. Aslında 1080p orta yüksek arası üzmüyor ama artık yenilemem şart. SSD almamış olmamamın falan çok acısını çektim. Ablamdan söz aldım elimdekini satıp, tazelenmiş bilgimle de sağlam bir şey dizmek istiyorum. Ayrıca yeni AC oyununa da anlamsız şekilde yükseldim ve 2K' da oynamak istiyorum.

Benim elimde de 2016 model B150M Bazooka i5 6400 GTX 1060 ex-OC var. Aslında 1080P orta yüksek arası üzmüyor ama artık yenilemem şart. SSD almamış olmamamın falan çok acısını çektim. Ablamdan söz aldım elimdekini satıp, tazelenmiş bilgimle de sağlam bir şey dizmek istiyorum. Ayrıca yeni AC oyununa da anlamsız şekilde yükseldim ve 2K'da oynamak istiyorum.

Ben de bayağı hypelandım. Şu an hemen hemen her oyunu 1080P Ultra'da 60 FPS oynatıyor kasa. Adım kadar eminim valhalla falan Ultra'da 60 FPS göstermez ama. Ondan dolayı ekran kartını değiştireceğim ben de. Aslında daha iyi grafikli oyunlarda daha yüksek FPS'ler aldığım oldu ama Ubisoft maalesef optimizasyon kötü olduğu için ben de güçlü ekran kartlarıyla aşmaya çalışıyorum.

Aynı tedirginlik bende de var. MSI RX 5700 Gaming X model ekran kartının olduğu sistem alma arefesindeyim. Büyük ihtimal de alacağım. OC ile işim olmadığı için pek sorunla karşılaşacağımı sanmıyorum ama yine de bir ihtimal bozuk gelir mi diye korkuyorum.

Aynı tedirginlik bende de var. MSI RX 5700 Gaming X model ekran kartının olduğu sistem alma arefesindeyim. Büyük ihtimal de alacağım. OC ile işim olmadığı için pek sorunla karşılaşacağımı sanmıyorum ama yine de bir ihtimal bozuk gelir mi diye korkuyorum.
Hocam bence biraz bekleyip hem yeni işlemci hem de yeni ekran kartı almak daha mantıklı. En azından sıfırdan toplayacaklar için bu fikirdeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı