AMD RX 5600 XT sistemde izlenen videolar kasıyor

YılmazSesi

Hectopat
Arkadaşlar bakın gerçekten yardıma ihtiyacım var. Çünkü artık gına geldi. Yeni kart alamıyorum, kartımı satamıyorum. Windows 11'e geçtim baştan titizlikle kurulum yaptım ama nafile. Hem tarayıcıdan izlediğim hem de yerel depolamadan izlediğim videolar, oynadığım oyunlar kasıyor. Ya bir kart 1080p YouTube videosun da kasar mı ya? Oyun oynarken aynı zamanda Discord'da birinin yayınını izleyemiyorum. Yayın açamıyorum yardıma ihtiyacım var.

Sistem özelliklerim;
R5 5600X.
RX 5600 XT.
16 GB 3200MHz bellek.
3 adet SSD.
500W PSU.

Kartıma en son 14Gbps versiyonu BIOS Update yapmıştım. Onun haricinde başka hiçbir şey yapmadım.

Şu çözüm yollarını deneyin.

mpo_disable.reg dosyasını çift tıklayın çıkan uyarıya tamam deyin kullanın,

Güç seçenekleri/AMD Ryzen (Balanced veya High) Performans/PCI Express/Bağlantı Durumu Güç Yönetimi/Ayar/Kapalı konuma getirip " Tamam " ile ayarı kaydediyoruz.

2222.PNG

mpo_restore.reg yukarıdaki. Reg dosyası işinize yaramazsa Windows standart ayarlara dönmek için bu. Reg dosyasını kullanın. Sonuçları bildirin.

Şu çözüm yollarını deneyin.

mpo_disable.reg dosyasını çift tıklayın çıkan uyarıya tamam deyin kullanın,

Güç seçenekleri/AMD Ryzen (Balanced veya High) Performans/PCI Express/Bağlantı Durumu Güç Yönetimi/Ayar/Kapalı konuma getirip " Tamam " ile ayarı kaydediyoruz.

Eki Görüntüle 1768754

mpo_restore.reg yukarıdaki. Reg dosyası işinize yaramazsa Windows standart ayarlara dönmek için bu. Reg dosyasını kullanın. Sonuçları bildirin.
Teşekkür ederim ama yine işe yaramadı. Hatta daha da kötü oldu.

Teşekkür ederim ama yine işe yaramadı. Hatta daha da kötü oldu.

Daha kötü olacak bir durum yok hocam varsayılan ayarlara çevireceğiniz şekilde zaten paylaştım işe yaramamışsa eski haline çevirebilirsin zaten.

Neden VBIOS işlerine girdin ? VBIOS yapmadan önce durum nasıldı ?
Anakart ve BIOS sürümünü belirt.
Merhaba VBIOS yapmadan önce de aynı problem vardı ancak bu kadar kötü değildi. En azından 1080p60 bir videoyu arkaplanda herhangi bir şey açıkken izleyebiliyordum. Şuan ki durum çok kötü kasma ve donmalar acayip fazla bir hale geldi. Anakartım Gigabyte B450M S2H. BIOS sürümüm ise F61. Ekran kartımda ise şöyle;

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-21 161605.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-21 161605.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı