RX 5600 XT ekran kartı masaüstünde kasıyor

IcelY

Hectopat
Merhaba ikinci el RX 5600 XT aldım fakat, masaüstünde ana ekranda kasmalar yaşıyorum, yan ekrana sürükleme yaparken, tek ekranda sürükleme yaparken, gözle görülür kasma yaşıyorum, ekran kartını arkadaştan almadan önce FurMark tesi yarım saat yaptım, ekran kartı temizde duruyordu böyle bir sorun yaşayan var mı? Sıfır kurulum yaptım yine yaşıyorum Driver'lar kurulu yardımcı olabilecek var mı?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 5600.
Gigabyte A320M-S2H rev 3.0 3200 MHz.
Adata 8x2 16 GB 3200 MHz RAM.
Crucial 256 GB M.2 SSD.
Gigabyte RX 5600 XT OC 6 GB.
650W 80+ PSU.

Bende sıfır Gigabyte 2060 12 GB aldım ekran kartı gayet güzel ama Google Chrome da aşağı kaydırırken kasıyor zannediyorum ki bazen yazılımsal da problem çıkabiliyor. Ama sizdeki problem daha farklı format atıp sıfır kurulum deneyebilirsiniz. Veyahut başka bilgisayarda bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca oyunlarda FPS niz normal mı?

Geçtiğimiz gün format attıktan sonra oyun içinde dediğine benzer hata yaşadım. CS:GO'da rakip takıla takıla gidiyordu. Monitör eğer 144Hz veya üstü ise çözünürlük ayarlarından değiştir. Ben formattan sonra baktığımda 60 olarak duruyordu 165 yaptım düzeldi. Kontrol eder misin?

Bende sıfır Gigabyte 2060 12 GB aldım ekran kartı gayet güzel ama Google Chrome da aşağı kaydırırken kasıyor zannediyorum ki bazen yazılımsal da problem çıkabiliyor. Ama sizdeki problem daha farklı format atıp sıfır kurulum deneyebilirsiniz. Veyahut başka bilgisayarda bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca oyunlarda FPS niz normal mı?

Sıfır kurulum yaptım yapmadan önce de böyleydi

Geçtiğimiz gün format attıktan sonra oyun içinde dediğine benzer hata yaşadım. CS:GO'da rakip takıla takıla gidiyordu. Monitör eğer 144Hz veya üstü ise çözünürlük ayarlarından değiştir. Ben formattan sonra baktığımda 60 olarak duruyordu 165 yaptım düzeldi. Kontrol eder misin?

İki monitörüm de 60 Hz Biraz eskiler ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Sıfır kurulum yaptım yapmadan önce de böyleydi

İki monitörüm de 60 Hz Biraz eskiler ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Oyunlardaki fpsm gayet doğal donma takılma olmuyor.

Geri
Yukarı