AMD RX 6600 için en verimli driver hangisi?

KyperZ

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-12100f
RX6600
H610M K-D4
8x2 Ram
WD SN570
Selam, RX 6600 ekran kartı kullanmaktayım ancak her driver güncellemesinde FPS kaybı, drop girme sorunları gözle görülür bir şekilde artıyor ve bu sorunlar daha çok Valorant da görülüyor. Temmuz 2022 de almıştım bilgisayarımı bu FPS'lerden daha yukarıdaydı. Önceki sürümlere geçince FPS artışı fark ediliyor. Sorunlarımı çözüme kavuşturacak en verimli driver hangisidir veya hangi driverları denememi önerirsiniz? Teşekkür ederim.(not: FPS'im şu anda karta göre aşırı düşük değil ancak aldığım tarihten bu yana FPS düşüşü yaşadığım için konuyu açma gereği duydum.)

Selam, RX 6600 ekran kartı kullanmaktayım ancak her driver güncellemesinde FPS kaybı, drop girme sorunları gözle görülür bir şekilde artıyor ve bu sorunlar daha çok Valorant da görülüyor. Temmuz 2022 de almıştım bilgisayarımı bu FPS'lerden daha yukarıdaydı. Önceki sürümlere geçince FPS artışı fark ediliyor. Sorunlarımı çözüme kavuşturacak en verimli driver hangisidir veya hangi driverları denememi önerirsiniz? Teşekkür ederim.
2022 yılında kalma 3 tane farklı driver sürümü dene, üçünde de FPS değerlerin yine de düşükse sorunun driver kaynaklı değildir.

Önerdiğiniz sürümleri denedim sanırım 23.9.1 en iyi olanı. Bilgisayara temiz kurulum yapıp tekrar kursam bilgisayarda FPS artışı olur mu? Sanki bilgisayara her driver kurduğumda sanki driverın üstüne tekrar driver kuruyormuş gibi oluyor daha çok yük biniyor gibi geliyor. Forumda bazı kişiler temiz kurulumun işe yaradığını söylemiş ona istinaden söyledim.

Önerdiğiniz sürümleri denedim sanırım 23.9.1 en iyi olanı. Bilgisayara temiz kurulum yapıp tekrar kursam bilgisayarda FPS artışı olur mu? Sanki bilgisayara her driver kurduğumda sanki driverın üstüne tekrar driver kuruyormuş gibi oluyor daha çok yük biniyor gibi geliyor. Forumda bazı kişiler temiz kurulumun işe yaradığını söylemiş ona istinaden söyledim.
Hocam DDU ya da AMD Cleanup Utility ile driverını tamamen sil sonra kurmak istediğin sürümü kur sorun olmaz.

Bunlarla uğraşmak yerine DDU kullanabilirsin.

Benim RX 6600'üm için hiçbiri iyi olmadı. En sonunda Pro 23.Q4 ile düzgün çalışmaya başladı:

Bunlarla uğraşmak yerine DDU kullanabilirsin.

Hocam cevap için teşekkür ederim. DDU'yu kullanarak yeni driverları kurdum.

Hocam DDU'ya da AMD Cleanup Utility ile driverını tamamen sil sonra kurmak istediğin sürümü kur sorun olmaz.

Hocam teşekkür ederim cevap için. AMD'nin programının sağlıklı çalıştığını düşünmemekteyim(Kaynağım iç güdülerim :) ).DDU ile kaldırdım ancak başka forumda sorunun çözümünün temiz kurulumdan sonra Windows Update kendisi bulmadan önce kurmak olduğunu söylemiş.

Son düzenleme:
Hocam cevap için teşekkür ederim. DDU'yu kullanarak yeni driverları kurdum.

Hocam teşekkür ederiö cevap için. AMD'nin programının sağlıklı çalıştığını düşünmemekteyim(Kaynağım iç güdülerim :) ).DDU ile kaldırdım ancak başka forumda sorunun çözümünün temiz kurulumdan sonra Windows Update kendisi bulmadan önce kurmak olduğunu söylemiş.
Hocam için rahat etmiyorsa deneyebilirsin. Temiz kurulum bilgisayara iyi gelebilir yani bir zararın olmaz.

Sanırım formatı en ihtiyacım olduğu zaman deneyeceğim. Hepinize cevaplarınız için teşekkürler. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı