Çözüldü AMD RX 6700 XT no signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XessSup

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar denemediğim yol kalmadı bıktım artık. Bir anda monitor siyah ekran veriyor sonra Signal yok yazısı çıkıyor. Bilgisayar arkada çalışıyor ama yeniden başlatana kadar görüntü gelmiyor. Yeniden başlattığımda Windows kasıyor aygıt yöneticisinde ekran kartının devre dışı kaldığını görüyorum. Ve sürücü güncelleştir aktif et demeden düzelmiyor. Var mıdır çözümü bilen? Windows 11'den 10'a geçtim sürücü değiştirdim sildim tekrar kurdum ekran kartı girişlerine baktım görüntü kablosunu değiştirdim.

@kino

Çözüm
Sorunu çözdüm AMD işlemciye otomatik overclock yapıyormuş. İşlemciyi ayarlaması için AI Suite 3 indirdim sorun çözüldü.
Bahsettiğim arkadaşın evinde 20 Volta yakın elektrik kaçağı vardı. Dediğim gibi AMD kartlar güç sorunlarına karşı hassas. Sizin evinizde de benzer bir sorun olabilir. Kartta bahsettiğiniz sorunlar evde spesifik bir alet çalışırken mi oluyor dikkat ettiniz mi?

Hayır spesifik bir alet çalışıyorken olmuyor ama voltaj korumalı prize bağlı kasa.

PSU'nun yanlış bağlanmasından kaynaklanabilir mi sistemi bir aile dostumuz montajladı. Benim bir bilgim yok.

PSU yanlış bağlansa bilgisayar dandikse açtığınız gibi yanar, kaliteliyse görüntü vermez.

Hayır spesifik bir alet çalışıyorken olmuyor ama voltaj korumalı prize bağlı kasa.

Arkadaşta da vardı akım korumalı priz.

Ama görüntü veriyor.
Anakart: ASUS B550 Plus Prime.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
RAM: Fury Beast 3200 MHz 32 GB.

Yani spesifik bir durum olmadı hiç.

Görüntü veriyorsa doğrudur. Yine de doğrulamamı isterseniz kasanın içerisinin net göründüğü bir görüntü atın isterseniz.

Onuda denedim hocam farklı prizde şu an aynı durum

Dediğim gibi ev elektriğinizde bir sorun olabilir. Ayrıca ekran kartınızın markası neydi?

Dosya Ekleri

• IMG_3834.jpeg
    IMG_3834.jpeg
    219,8 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_3833.jpeg
    IMG_3833.jpeg
    179,1 KB · Görüntüleme: 8
Ekran kartının 8 pin bağlantısını biraz daha yakından atar mısınız?

Burayı diyorsunuz değil mi?

Bu konuya mesaj yazarken ekran saniyelik gitti renkler soldu tekrardan aygıt yöneticisine girip sürücü seçtim düzeldi ama bu sefer Signal yok yazısı falan çıkmadı gitti geldi.

Dosya Ekleri

• IMG_3836.jpeg
    IMG_3836.jpeg
    164,4 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı