AMD RX 6700 XT tanıtıldı

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 3B
Ryzen 3. neslin tekli çekirdek gücüyle 1080P için RTX 3060 ve gelecek 6600 XT, 6500 XT, 3050 Ti gibi kartlar daha uyumlu olur. Bunların da RTX 2060/5600 XT seviyesinden güçlü olacağını düşünürsek üzülmeye gerek yok. 2K monitöre geçilirse daha güçlü kartlara da yükseltilir rahatlıkla.
3060 gibi bir kart en fazla 2070 gücünde ve 3600 kartı ile darboğaza uğruyor 1080P'de. Acaba 2070S veya 5700XT alsam mantıklı olur mu?

3060 gibi bir kart en fazla 2070 gücünde ve 3600 kartı ile darboğaza uğruyor 1080P'de. Acaba 2070S veya 5700XT alsam mantıklı olur mu?
Anlık sahne geçişlerinde veya alan değişimlerinde %80'leri gören düşüşleri darboğaz olarak nitelendirmek saçma bence, 2-3 saniye sonra tekrar yükseliyor. Donanım Arşivi'nin videosunda dikkat ettim. Genel olarak besliyor, anlık %80'lere düşüşü her kartta görmüyor muyuz zaten?

Ekran kartını satmadıysan ne gerek var? 3600, 1660S'i maksimum seviyede besliyor ve 1080P'de akıyorlar. Kendi tarafımdan şu örneği vereyim sana Ryzen 1500X'e 3060 Ti takan gördüm ve tahmin edeceğin üzere FPS değerleri benden kötüydü. Uyumu ne kadar yakın tutarsan o kadar mutlu olursun ve f/p çıkarırsın ortaya. Ekran kartının üzerinde ne yazdığının önemi yok, performansı diğer parçalara bağlı sonuçta.

Yalnız mükemmel durmuyormu? AMD 6000 serisi ile tüm donanım açığını kapattı üstüne 2 tane Nvidia'dan üstün teknoloji getirdi ama hala daha sürücüsünü halletmedi, hala daha DLSS benzeri bir şey çıkarmadı, çok ayıp, param olsaydı sırf DLSS tarzı bir teknolojiyi beklemek için AMD alırdım şu an, ha birde karttaki her bokla(!) oynayabiliyorum o hoşuma gidiyor.

Satmayı düşünüyordum. İyi pahalandı kart.

3600 ile hangi ekran kartı aşırı uyumlu? Stok sorunlarını düşünmene gerek yok.

Senin sistemine sahip olsaydım mevcut darboğazların/kayıpların yeni nesil oyunlarla azalacağını ve kaybolacağını düşünerek RTX 3060/6600 XT (bu ayarda veya bir tık güçlü olabilir) alırdım 1660 Super üzerine. Mevcut %30'luk performans farkı ileride açılabilir VRAM'den ötürü ve Ray Tracing, DLSS, FidelityFX Super Resolution gibi teknolojilere de değer.

Yalnız mükemmel durmuyormu? AMD 6000 serisi ile tüm donanım açığını kapattı üstüne 2 tane Nvidia'dan üstün teknoloji getirdi ama hala daha sürücüsünü halletmedi, hala daha DLSS benzeri bir şey çıkarmadı, çok ayıp, param olsaydı sırf DLSS tarzı bir teknolojiyi beklemek için AMD alırdım şu an, ha birde karttaki her bokla(!) oynayabiliyorum o hoşuma gidiyor.

Senin sistemine sahip olsaydım mevcut darboğazların/kayıpların yeni nesil oyunlarla azalacağını ve kaybolacağını düşünerek RTX 3060/6600 XT (bu ayarda veya bir tık güçlü olabilir) alırdım 1660 Super üzerine. Mevcut %30'luk performans farkı ileride açılabilir VRAM'den ötürü ve Ray Tracing, DLSS, FidelyFX Super Resolution gibi teknolojilere de değer.

FidelityFX'i bekliyorum zaten, ben en başından beri Ray Tracing teknolojisinin oyunlarda kullanılması taraftaru değildim, bilmiyorum ne zaman Ray Tracing çıktı ama RTX kartlardan çok daha önce çıkmıştı ancak hala daha RTX bir kart alırsam Ray Tracing açmam, hem göz yoruyor hem de kartı çok yoruyor, tabii renkler ve zevkler tartışılmaz.

@Tseenka mevcut FidelityFX aynı DLSS 1.0 gibi görüntünün içine ediyor. DLSS 2.0 gibi hem kaliteyi koruyan hem de FPS'i artıran (özellikle AAA oyunlarda) seçenek şarttı. Aslında bu teknolojiyi DirectML vb. üzerinden kullanacaklarsa DX12 destekleyen tüm kartlar faydalanabilir. Çok fazla söylenti var.

Yeni konular

Geri
Yukarı