Amd Ryzen 2200G İçin A320 Anakart Tavsiyesi

bigboss035

Hectopat
Gigabyte A320M-S2H AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) mATX
anakartı almayı düşünüyorum ama BIOS güncelleme vb gerekiyor mu? Gerekiyorsa nasıl yapacağım? Alırken nelere dikkat etmeliyim? İncehesap'dan alacağım. Daha önceden aynı işlemci ile A320 model anakart alıp sıkıntı yaşayan arkadaşlar olmuş, konu acmışlar. BIOS vb günceleyememişler. Anakartı işlemci ile kullanamamışlar. Böyle bir sorun yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum burada kimse öyle bir sorun yaşarsın veya yaşamazsın diye kesin bir kanıya varamaz ama bu devirde A320M Almak biraz mantıksız. gelişime açık değil. Üstüne biraz koyup MSİ B350M Pro VD plus alabilirsin.

Dostum burada kimse öyle bir sorun yaşarsın veya yaşamazsın diye kesin bir kanıya varamaz ama bu devirde A320M Almak biraz mantıksız. gelişime açık değil. Üstüne biraz koyup MSİ B350M Pro VD plus alabilirsin.
Arkadaşa katılıyorum. Ek olarak; Ayrıca ekran kartı kullanacaksanız, Apu'lu yani dahili ekran kartlı işlemci almamanızı öneririm. Ryzenlarda işlemci modelinin sonunda G harfi bulunması o işlemcide dahili ekran kartı olduğunu ifade ediyor.

Gigabyte A320M-S2H AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) mATX
anakartı almayı düşünüyorum ama BIOS güncelleme vb gerekiyor mu? Gerekiyorsa nasıl yapacağım? Alırken nelere dikkat etmeliyim? İncehesap'dan alacağım. Daha önceden aynı işlemci ile A320 model anakart alıp sıkıntı yaşayan arkadaşlar olmuş, konu acmışlar. BIOS vb günceleyememişler. Anakartı işlemci ile kullanamamışlar. Böyle bir sorun yaşar mıyım?
Merhaba,

Eğer ileride işlemciniz istediğiniz performansı vermez ise B350 model bir anakart alarak ileriye dönük yatırım yapmış olursunuz. A320 model alacaksanız ilerde 2 parça değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Şuan bütçe müsait değilse size önerim. Msi A320M PRO-E AMD Gaming Anakart. İsteklerinizi sorunsuz karşılayacak bir ürün.

A320M bir anakart şahsen önermem. Biraz daha ekleyip B450 yada B350 bir anakart en iyi çözümlerdir. Önerim Gigabyte B450 s2h yada Asrock B450 Hdv modelleridir. A320M'in geleceği bitti. Ryzen 5 2600 ile bile stabilite sorunları yaşıyabiliyor. 3. nesil'de zaten tüm A320M'lerin desteği yok.

Hangi donanımlara ihtiyacınız olduğunu ve bunlar için ayırdığınız toplam butceyi yazarsanız daha iyi yardım alırsınız. A320 ve B350 anakartlar 1. Nesil işlemcilerle update yapılmadan daha üst nesil işlemcilerle çalışmaz. Bunu da ya kendiniz yapacak yada aldığınız firmadan talep edeceksiniz. B450 anakartlar ile bunlar arasında fiyat olarak uçurum yok o yüzden alırken iyi düşünmekte fayda var.

Alacağınız işlemci 2. nesil olduğu için anakartınıza BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Satın aldığınız yerden rica edebilirsiniz. Ryzen 3 2200G ile uyumlu bir şekilde çalışır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı