AMD Ryzen 5 1600 AF Overclock

Dynamic Vcore(DVID) kısmından ayarlayacaksınız. Kendi anakartımda +150 voltaj verdiğimde belirttiğim voltaj değerinde çalışıyor işlemcim. Siz bu voltajı verdiğinizde windows üzerinden HWiNFO, AIDA64 gibi programlarla kontrol edip hangi voltajda çalıştığını doğrulayın mutlaka.

Dynamic Vcore(DVID) kısmından ayarlayacaksınız. Kendi anakartımda +150 voltaj verdiğimde belirttiğim voltaj değerinde çalışıyor işlemcim. Siz bu voltajı verdiğinizde windows üzerinden HWiNFO, AIDA64 gibi programlarla kontrol edip hangi voltajda çalıştığını doğrulayın mutlaka.
Bende +0,196 yaptım fakat hwinfoda hala 1.1375V gösteriyo acaba yanlış yeremi bakıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3 KB · Görüntüleme: 57
3.9 GHZ üstünde pc açılmadı 3.9 ve 3.85 te cinebench testlerinde pc kapandı 3.8 de stabil oldu sadece. Acaba voltajımı doğru ayarlayamadım anlayamadım.
1.175V ile 3700MHz hızında stabil çalışıyor. Stock soğutucu var.
Bende 3.8 de stabil çalıştırabildim fakat voltajı +0.196 yapmama rağmen hala 1.1375 gösteriyor ve 3.8 ghz üstüne çıkamıyorum.

Tamamdır uygulanmış ayarlarınız. Prime95 ile Small FFTs testi yapın 10 dakika, eğer hata vermezse adım adım voltaj düşürerek teste devam edin. Eğer hata alırsanız voltaj arttırın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı