AMD Ryzen 5 1600 sistem toplama

emrebrs16123

Hectopat
Bu şekilde bir AMD sistem topladım. Bütçem 4000 TL civarı idi yaklaşık 1 ay sonra elimde 512 bir SSD olacağı için şu an masraf gereği duymadım. Bir süre idare eder diye düşünüyorum. Son hali bu şekildedir olmuş ya da olmamış diyecek bilgili arkadaşlardan yardım alabilirsem çok mutlu olacağım. Başta ekran kartını GTX 1060 ile değiştirmek geçti aklımdan ama vazgeçtim. Birde bu sisteme 600W yeterli olur mu? Yardım bekliyorum.

sistem.png
@ShadYaqz @Neko

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı RAM'lerin 3200MHz olanından alınız. Neredeyse aynı fiyattalar.

Hard Disk olarak WD Blue veya Seagate Barrucada alınız.

Kasa ve PSU'yu ayrı alın. O PSU çok iyi değil. Size tavsiyem FSP Hydro 600W 80+ PSU'dur. Kasa sizin zevkinize kalmış.

Bunları yaptıktan sonra sistemin en son halini tekrar buraya atınız.

IMG_2838.PNG
Aynı RAM'lerin 3200MHz olanından alınız. Neredeyse aynı fiyattalar.

Hard Disk olarak WD Blue veya Seagate Barrucada alınız.

Kasa ve PSU'yu ayrı alın. O PSU çok iyi değil. Size tavsiyem FSP Hydro 600W 80+ PSU'dur. Kasa sizin zevkinize kalmış.

Bunları yaptıktan sonra sistemin en son halini tekrar buraya atınız.

Sistemin son hali bu şekilde. Bellekleri bu şekilde seçmenin sebebi anakartın destek listesinde olması.

Söylediğiniz bellekler listede yok bu yüzden bir sorun olmasından korkup değiştirdim bu şekilde.

Attığım şekliyle yarın sipariş etmeyi düşünüyorum sizce olmuşmu?

Etiket bildirimleri neden gelmiyor ya :morgöz:

Ebrar Bilgisayar ile sorun yaşayanlar oldu, Sosyal'de yasaklandı bu arada. Sinerji, İtopya, İncehesap, Webdenal gibi siteleri tercih et.

HDD olarak varsa Toshiba P300, yoksa WD Blue ile değiştir.

Onun dışında iyi görünüyor.

Etiket bildirimleri neden gelmiyor ya :morgöz:

Ebrar Bilgisayar ile sorun yaşayanlar oldu, Sosyal'de yasaklandı bu arada. Sinerji, İtopya, İncehesap, Webdenal gibi siteleri tercih et.

HDD olarak varsa Toshiba P300, yoksa WD Blue ile değiştir.

Onun dışında iyi görünüyor.
Sinerjiden topladım tam sipariş verecektim MSI Readon RX 580 stokta kalmadı. Gelmesi ne kadar sürer acaba ? @ShadYaqz

Googledan anakartı aratıp incelemedim ama attığın fotoğraflarda yanda yazan kısma bakarak yorum yapıyorum, sanırım anakartın 2666 mhz destekliyor. Yani RAM lerin çalışır çalışmasına ama 3000 mhz ya da 3200 mhz olmasının bir mantığı yok. Çünkü maksimum 2666 da çalışabilecekler. Tavsiyem anakartı en baştan sağlam alıp diğer parçaları sonradan eklemen. Çünkü anakart her zaman değişecek bir parça değil. Mesela 16 gb ram yerine 8 alıp bir süre idare edip zamanı geldiğinde 8 daha ekleyebilirsin. Ekran kartı da iyidir, 1060 a gerek yok bana sorarsan. 600w da yeterli olacaktır. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsinler. Şimdiden hayırlı olsun

@Emrehan DOĞAN BIOS'dan yapılan ufak bir ayar ile bellekler çalışması gerektiği hızda çalışacak, anakart 3200MHz'e kadar destekliyor. Ryzen işlemcinin yanına düşük frekans hızına sahip bellek almanın anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı