AMD Ryzen 5 1600 sistem toplama

@Emrehan DOĞAN BIOS'dan yapılan ufak bir ayar ile bellekler çalışması gerektiği hızda çalışacak, anakart 3200MHz'e kadar destekliyor. Ryzen işlemcinin yanına düşük frekans hızına sahip bellek almanın anlamı yok.
Evet bende böyle düşünmüştüm. Birde Sapphire Radeon RX580 Nitro+ Limited Böyle bir model var sinerjide ama kararsız kaldı en sonunda 1060 koyup sipariş vereceğim. Diğer sitelere de baktım (teknobiyotik vs) hiç bir yerde bulamadım aksilik işte. :)

@Emrehan DOĞAN BIOS'dan yapılan ufak bir ayar ile bellekler çalışması gerektiği hızda çalışacak, anakart 3200MHz'e kadar destekliyor. Ryzen işlemcinin yanına düşük frekans hızına sahip bellek almanın anlamı yok.
RYZEN ailesinin performansının RAM frekansıyla doğru orantılı olduğunu biliyorum sadece anakartın 3200 mhz i destekleyip desteklemediğini bilmiyordum ilk fotoğrafta öyle gördüğüm için yazdım. Destekliyorsa sıkıntı yok :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı