AMD Ryzen 5 1600 sistem toplama

Orion

Hectopat
Yarın içinde AMD Ryzen 5 1600 almayı düşünüyorum. Uygun fiyatlı (350 TL civarı) bir anakart önerebilir misiniz? Ekran kartım GTX 660. Önümüzdeki 2-3 sene içinde değiştirme imkanım olacağını sanmıyorum. Bu durumda daha düşük bi işlemci seçmemi mi önerirsiniz? 3 sene sonra güncel iyi bir ekran kartı taktığımda bu işlemciyle 3-4 sene daha güncel oyunlarda sorun yaşamadan gider mi parça değiştirmeme gerek kalmadan?

Güç kaynağım da High Power 450W. Ryzen 1600 ve GTX 660 için yeterli olur mu? Yeni mi almam gerekir?

İşlemci ve anakartın yanında RAM'i de yenileyeceğim sanırım. 8 GB'lık bir RAM'e param yetecek şu anlık. Minimum MHz değeri ne olmalı? 2133 ile 2666 MHz arasında hissedilir bir fark oluyor mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus B350M-K Prime 3200 Mhz(OC) AM4+ mATX

Bu Anakart modeli işini görür. GTX 660, R5 1600 için çerez kalır, fazlasıyla yeterli işlemcin. RAM olarak ise yüksek frekanslı model alman Ryzen işlemcilerin performansını daha da artıyor. Yeni Anakart alacağın için buna Anakarta uygun işlemci ve RAM de alman lazım elbette, DDR4 RAM alacaksın, önerdiğim Anakart ile işlemci de uyumlu zaten. 16 GB yüksek frekanslı RAM alabilirsin. Bütçe yoksa da 8 GB ile belli bir süre idare edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı