AMD Ryzen 5 3600 işlemcimde sorun mu var?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba yaklaşık 1 ay önce Hepsiburada'dan Ryzen 5 3600 işlemci aldım, bugüne kadar hiçbir sorun yok hatta sorun da yok diyebilirim ancak farklı bir bilgisayarlarla alakalı işlemler yapan bir sayfaya işlemci GHz'in 4.10 4.20'de çalıştığını gösteren resim paylaştım bu hızı 3.60 temel hıza çekmek istediğimi söyledim ancak oradan bir arkadaş dostum işlemcin 2 olarak gözüküyor diye bir yanıt aldım tam olarak nedir anlayamadım anlam veremedim resimleri aşağıya bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Her hangi bir sorun var mı sizce tam olarak anlamadım?

1591127372479.png

1591127394347.png

Son düzenleyen: Moderatör:
E tabii ki her çekirdek bir performanstır. Sonuçta 12 çekirdeği kullanmak için tonlarca para veriyorsunuz. :D deli gibi zorlayın, anasını ağlatın işlemcinin, ısınmadığı sürece bana mısın demez. :)

Ben çok iyi anlamam donanımdan sadece oyun oynarım üstüne Netflix film izlerim o kadar.

Bu arkadaşımızın dedigide olabilir stok soğutucu mu kullanıyorsunuz işlemci montajını bir kere daha soğutucunun iyice işlemciye temas ettiğinden emin olun.

Stok soğutucu ayrıca işlemci montajını kontrol ettim bugün zaten bakım yaptım macunu yeniledim, ayrıca kasanın arka tarafında tabaka olduğu için stok soğutucuyu takarken ona montaj yapıyorsun yani temassızlık olması imkansız gibi bir şey. Windows ile alakalı bir durum olmuş olabilir mi peki?

Geri
Yukarı