Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu Var mı?

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında Ryzen 5 3600'ün içinde bulunduğu sistem toplayacağım. Ryzen 5 3600 hakkında bazı sorunlar duydum, gördüm. Bazı Ryzen 5 3600 kullanan kişiler, oyunlarda sıcaklığı 80, 90 boşta ise 50, 60 derece oluyor, bazı oyunlarda anlık FPS düşmesi oluyor diyorlar. Bu doğru mu? Ryzen 5 3600 kullanıp da bu sorunları yaşayan var mı?

Alıp kullananlar var. Evet soğutucu biraz alt seviyede kalıyor. Buna bağlı olarak çevremdeki kullanıcılara Undervolt yapmalarını tavsiye ettim. Performans düşüşü olmadan 60-75 derece arasına geriledi. Fakat anakartlar arasında farklılıklar olduğu için Undervolt yaptığımız takdirde sistemde çökmeler yaşandı. Yeni soğutucu alana kadar frekansları aşağı çekip kilitledik (4.00 ghz gibi).

Var arkadaşım olması gerekenden fazla ısınıyor yeni Ryzen işlemciler, AMD ve anakart üreticileri üzerinde çalışıyormuş. Platform oturana kadar böyle gider ama düzeltirler. Biraz zaman vermek gerek diye düşünüyorum.

Sıvı soğutma kullandığım halde yükte 80 dereceleri görüyordum. Bir iki ince ayarlarla 70-72 derecelere düşürebildim. Stok soğutucu ile yükde 90-95-100 dereceleri görenler oluyormuş.

AMD'den Robert'in Reddit'deki açıklaması ve altında da binlerce kişi konuya yazmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Var arkadaşım olması gerekenden fazla ısınıyor yeni ryzen işlemciler, amd ve anakart üreticileri üzerinde çalışıyormuş. Platform oturana kadar böyle gider ama düzeltirler. Biraz zaman vermek gerek diye düşünüyorum.

Sıvı soğutma kullandığım halde yükte 80 dereceleri görüyordum. Bir iki ince ayarlarla 70-72 derecelere düşürebildim. Stok soğutucu ile yükde 90-95-100 dereceleri görenler oluyormuş.

AMD' den Robert'in reddit deki açıklaması ve altında da binlerce kişi konuya yazmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Açıklamada sistemin boştayken voltajın fazla gözükmesinin sebebinin kullanılan programdan kaynaklandığını, en iyi sonucun CPU-Z'nin tek başına çalıştırılmasından bahsetmiş :)

Açıklamada sistemin boştayken voltajın fazla gözükmesinin sebebinin kullanılan programdan kaynaklandığını, en iyi sonucun CPU-Z'nin tek başına çalıştırılmasından bahsetmiş :)

Bu durumu yaşayan çok fazla insan var. İnsanlar neler oluyor diye yazmışlar ki haklılar. Şimdi millet Nvidia Geforce Experience, Corsair iCue, NZXT CAM ve ya benzer yazılımlar da mı kullanamasınlar. Bu kadar seçici olmasın işlemci :) Son güncellemeyi de zaten bu tarz şikayetlerden dolayı geri çektiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı