Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu Var mı?

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında Ryzen 5 3600'ün içinde bulunduğu sistem toplayacağım. Ryzen 5 3600 hakkında bazı sorunlar duydum, gördüm. Bazı Ryzen 5 3600 kullanan kişiler, oyunlarda sıcaklığı 80, 90 boşta ise 50, 60 derece oluyor, bazı oyunlarda anlık FPS düşmesi oluyor diyorlar. Bu doğru mu? Ryzen 5 3600 kullanıp da bu sorunları yaşayan var mı?

Peki bu ısılarda kaç sene götürür?
İşlemcinin normal çalışma sıcaklığı bu olduğu için genel periyodik macun değişimleri ile yıllarca kullanabilirsiniz. Ben genelde 5 yılda bir değiştiriyorum macunu. 2 yılda bir değiştiren de var her sene değiştiren de. Bu biraz da sıcaklıklarda değişiklik olup olmamasına bağlı. Eğer aynı şartlarda normalden fazla ısındığını gözlemlerseniz macun değişimine gitmenin vakti gelmiş demektir.

İşlemcinin normal çalışma sıcaklığı bu olduğu için genel periyordik macun değişimleri ile yıllarca kullanabilirsiniz. Ben genelde 5 yılda bir değiştiriyorum macunu. 2 yılda bir değiştiren de var her sene değiştiren de. Bu biraz da sıcaklıklarda değişiklik olup olmamasına bağlı. Eğer aynı şartlarda normalden fazla ısındığını gözlemlerseniz macun değişimine gitmenin vakti gelmiş demektir.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı