AMD Ryzen 5 3600 - RX 5700 XT sistem için yükseltme önerisi

ColakPiyanist

Hectopat
Bilgisayarımdaki birkaç sorun ve kaynağını bulamamam yüzünden parçalarını yükseltmek istiyorum. Sizce hangi parçalar bilgisayarıma yetersiz geliyor olabilir?

Donanım;

Ekran kartı: Sapphire Radeon RX 5700 XT

Anakart: ASUS TUF B450M-Plus Gaming

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600

RAM: Corsair Vengeance 2x8 GB

SSD: Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB

Power: Cooler Master MWE 700W 230v

Kasa: XPG Battlecruiser bkcw

Bilgisayarımdaki birkaç problem ise şöyle;

Kendi kendine kapanıyor (ısınma kaynaklı olabilir)

FPS'im yüksek olması gereken oyunlarda hep düşük(ısınmadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum bilgisayarımı açar açmaz girsem bile FPS olması gerekenden düşük)

Bilgisayara restart atınca geri açılmıyor(bunun kaynağını çözemedim donma vs... Gibi durumlarda res atarsam açılmıyor komple kapatıp açınca da sürekli çalışıp kapanıyor mecburen arkasındaki sigortadan kapatıp bekliyorum geri açıyorum)

Her fare hareketimde bile bilgisayardan cızırtı geliyor (anlamadım)

Bilgisayarımı kendim topladım ve deneyimsiz olduğum içinde birkaç kablo boşta ama ne olduğunu bilmiyorum (1 tanesi USB 3.1'ye gidiyor sanırım)

Aklıma gelenler bu kadar bilgisayarcıya niye götürmüyorsun diyen olursa yaşadığım yerdeki bilgisayarcıların hiçbirine güvenmiyorum.

Kağıt üstünde bilgisayarına yetersiz gelen parça yok. Büyük ihtimal parçalarda problem var. İşlemci sıcaklığını da ölç yük altında kaça çıkıyor bir bakalım.

4060'dan yukarısını alma o islemciye.
peki üstü alsam sistem arıza yapar mı şu anda ekran kartını yükseltip sonra işlemciyi yükseltsem ?

Kağıt üstünde bilgisayarına yetersiz gelen parça yok. Büyük ihtimal parçalarda problem var. İşlemci sıcaklığını da ölç yük altında kaça çıkıyor bir bakalım.
Bir programa gerek var mı derece ölçerken?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı