AMD Ryzen 5 5600X fazla ısınıyor

ragnarl0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Benim bir sorum olacak. Daha 1 ay önce topladığım sistemimin işlemcisi Ryzen 5 5600X ve henüz 1 ay olmasına rağmen aşırı derecede çok ısınıyor. Boşta 40 50 derece de oyunlarda ise 90 95 derece altına düşmüyor. Stok fan kullanıyorum sıvı soğutma alacağım ama acaba stok fanından ziyade başka bir sorunu mu var ki? Daha 1 ay olmasına rağmen bu kadar ısınıyor. Bunun hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba iyi günler. Benim bir sorum olacak. Daha 1 ay önce topladığım sistemimin işlemcisi Ryzen 5 5600X ve henüz 1 ay olmasına rağmen aşırı derecede çok ısınıyor. Boşta 40 50 derece de oyunlarda ise 90 95 derece altına düşmüyor. Stok fan kullanıyorum sıvı soğutma alacağım ama acaba stok fanından ziyade başka bir sorunu mu var ki? Daha 1 ay olmasına rağmen bu kadar ısınıyor. Bunun hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kasa hava alıyor mu bu önemli ve evet stok fan soğutamıyor sıvı soğutucu gerek

Soğutucu alana kadar varsa BIOS'tan eco modu aç, böyle bir mod yoksa Boost ayarını kapat. Uğraşmak istersen ve biraz bu işten anlıyorsan işlemcinin frekansı 4.2 GHz ayarlayıp 1.1 vtan başlayarak voltajı düşürebilirsin.

Bu hafta sıvı soğutma sipariş edicem bakalım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Stok fan yetmiyor hocam klasik sorun.
Stok fan yetmiyor doğru ama geçen hafta Vatan Bilgisayar yetkilisine danışmıştım bu konuyu ve o bana "1 aylık bir bilgisayarın stokla bile bu kadar ısınması normal değil, bilgisayar arkada bir program çalıştırıyor olabilir anormal bir durum bu" dedi bu benim kafamı kurcaladı

Son düzenleme:
Bu hafta sıvı soğutma sipariş edeceğim bakalım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Stok fan yetmiyor doğru ama geçen hafta Vatan Bilgisayar yetkilisine danışmıştım bu konuyu ve o bana "1 aylık bir bilgisayarın stokla bile bu kadar ısınması normal değil, bilgisayar arkada bir program çalıştırıyor olabilir anormal bir durum bu" dedi bu benim kafamı kurcaladı.

Sıvı soğutma takın bakalım geldiğinde o zamanki değerlerde belli olur. Büyük ihtimal bir problem yok. Benim arkadaşım İtopya'dan almıştı stok fan ile 85-93 arası geziyordu. Ama onun kasası iyi bir kasaydı.

Bu işlemci için sıvı soğutmaya gerek yok. Standartları yakalayan bir kule tipi yetiyor.

Evet kaliteli bir kule tipide işinizi görür rahatlıkla.

Bu hafta sıvı soğutma sipariş edicem bakalım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Stok fan yetmiyor doğru ama geçen hafta Vatan Bilgisayar yetkilisine danışmıştım bu konuyu ve o bana "1 aylık bir bilgisayarın stokla bile bu kadar ısınması normal değil, bilgisayar arkada bir program çalıştırıyor olabilir anormal bir durum bu" dedi bu benim kafamı kurcaladı
Dert etmeyin bir problem olduğunu sanmıyorum.

Sıvı soğutma takın bakalım geldiğinde o zamanki değerlerde belli olur. Büyük ihtimal bir problem yok. Benim arkadaşım İtopya'dan almıştı stok fan ile 85-93 arası geziyordu. Ama onun kasası iyi bir kasaydı.

Evet kaliteli bir kule tipide işinizi görür rahatlıkla.

Dert etmeyin bir problem olduğunu sanmıyorum.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı