AMD Ryzen 7 4800H ısınması sorun yaratır mı?

Performans modundayım şuan ve fanlar da hızlı dönüyor.
Eki Görüntüle 1063536
En yüksek fortnite ayarlarında aldığım değerler.
Ara ara 90 oluyor sonra 80 85.
Hep 90 larda gezmiyor yani de sormak istedim.
Aslında normal R7 4800H dan bahsediyoruz. Muadili i7-10750H alev alev 100 derecelerde geziyor.

Ayrıca yükte şu anda Fortnite en yüksek ayarlar NVIDIA ayarlarından Epik falan ne varsa açtım Max'da.
Şuan 80 derece mesela ara ara 87 90 oluyor düşüyor.

Gayet normal değerler, o işlemciler alev alev 88-95 arası çalışıyorlar. Düşürmenin tek ama tek yolu UV, termal macun değiştirme işlemi 1 hafta işe yarıyor sonra tekrar geri sıcaklıklarına dönüyorlar maalesef.

Gayet normal değerler, o işlemciler alev alev 88-95 arası çalışıyorlar. Düşürmenin tek ama tek yolu UV, termal macun değiştirme işlemi 1 hafta işe yarıyor sonra tekrar geri sıcaklıklarına dönüyorlar maalesef.
Bazı kişiler sıvı metal macun öneriyor, ama o da tehlikeli imiş.

Dilerseniz kısa bir oynanış videosu atayım inişler çıkışlar oluyor.
1623351715907.png

Ayarlar bu durumda.

Eğer sorun değilse bu değerler düşürmeye gerek yok hocam.
Değildir, dediğim gibi temel çalışma aralığı o işlemcilerin 88-95 arasıdır.
Bazı kişiler sıvı metal macun öneriyor, ama o da tehlikeli imiş.
Sıvı macun baktığım kadarıyla daha uzun süre işe yarıyor normal macuna göre ama çok ince işçilik, dikkat istiyor dediğiniz gibi sıkıntılı biraz.

Değildir, dediğim gibi temel çalışma aralığı o işlemcilerin 88-95 arasıdır.

Sıvı macun baktığım kadarıyla daha uzun süre işe yarıyor normal macuna göre ama çok ince işçilik, dikkat istiyor dediğiniz gibi sıkıntılı biraz.

Laptop yeni hocam pek de anlamam el sürmek istemem bir an tedirgin olup sormak istedim 90 dereceleri görünce.
Sadece Fortnite'de durumlar böyle Ultra ayarlar GTA V de 80-85

Geri
Yukarı