AMD Ryzen 7 vs Intel i7

Beyza12

Hectopat
Arkadaşlar iki tane Gaming laptop modeli arasında kaldım karar veremediğim nokta işlemcileri. ASUS'un işlemcisi AMD Ryzen 7 Lenovo'nın işlemcisi ise Intel Core i7 diğer özellikler açısından hemen hemen aynılar. Ben tercih olarak ASUS'a daha yatkınım ancak işlemcisi konusunda tereddütlerim var. AMD Ryzen hakkında net bilgiye ulaşamadım. RDR 2, GTA 5 tarzında oyunlar oynamak istiyorum bunun için işlemcisi çok önemli. AMD Ryzen 7 hakkında ne söyleyebilirsiniz? Alırsam iyi bir tercih yapmış olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • ASUS TUF Gaming A15 FA506 cayır cayır yanıyor.
  • AMD Ryzen 7 4800H, Intel Core i7-10875H rakibi. Intel Core i7-9750HF, AMD Ryzen 5 4600H' nin gerisinde.
  • Eğer AMD Ryzen 7 3750H/UH düşünüyorsanız sakın o işlemcili laptopları almayın. AMD Ryzen 7 3750H, Core i5-8300H' nin gerisinde ve Core i5-8265U gücünde.
  • @55superx dediği gibi Lenovo Ideapad L340 Gaming ve ASUS TUF Gaming A15 FA506 ısınıyor. TUF almak daha mantıklı.
Ben biraz teknoloji özürlüyüm kusura bakmayın, AMD Ryzen 7 Core i5 gücündeyse ben oynamak istediğim oyunları rahatça oynayamam o zaman yani hala net bir karar veremedim.

Ben biraz teknoloji özürlüyüm kusura bakmayın, AMD Ryzen 7 Core i5 gücündeyse ben oynamak istediğim oyunları rahatça oynayamam o zaman yani hala net bir karar veremedim.

Kısaca şöyle açıklayayım.

Eğer AMD alacaksanız 3. nesil olmamalı çünkü 3750H, 8. nesil İntel’den bile daha geride performans olarak.Ayrıca i5 diye rahatça oyun oynayamamak gibi bir olay yok. 3750, i5 8265 gücünde demiş arkadaş U serisi işlemciler genelde oyun için pek iyi değildir bildiğim kadarıyla.Benim şahsi düşüncem İntel alınacaksa en düşük 9300H, AMD’de ise 4. nesil alınmalı.

@vicco4756 haklı. Ama AMD Ryzen 4000 serisi laptoplardan ASUS TUF Gaming A15 FA506 alınmaz.

Arkadaşlar hala alamadım iyice araştırıp öyle karar vermek istiyorum. Bunun için sizlerin yorumları çok önemli. Seçeneklerin arasına bir ara Monster' da dahil oldu ancak sizin de yorumlarınızı değerlendirerek biraz daha inceledikten sonra şuan sadece iki laptop arasında kaldım onları paylaşıyorum şimdi sizinle:

Asus TUF A15 FA506II-BQ150T AMD R7-4800H 8GB Ram 512GB PCIE SSD 4GB GTX1650Ti 15.6

yani daha önce bahsettiğim Asus'un aynısı
diğeri ise:

Sonradan seçenekler arasına dahil olan HP Pavilion Gaming. Bu modelleri de karşılaştırıp görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Ayrıca sanırım RAM'de çok önemliymiş Hp marka bilgisayarı tercih edersem eğer RAM kapasitesini nasıl arttırabilirim? Yani bilgisayarın bilgileri kısmına baktığımda (bilgisayar bilgimin yeterli olmamasından kaynaklı) sadece 8GB DDR4 RAM yazısı dışında RAM modelinin tam olarak ne olduğunu öğrenemedim. İnternette bu şekilde aradığımda farklı ayrıntıların da eklendiğini görüyorum yani internetten alacak olursam RAM modelini tam olarak nasıl belirleyeceğimi hangisini almam gerektiğini saptayamadım. Belki de çok kolaydır artık benim bilgisizliğime verin :) değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

L340-17IRH-81LL000YTX kullanan biriyim.
1.Ekran kartı veya işlemci WASD tuşlarının altına denk geliyor ağır kullanımda çok yakıyor.
2.Panel 60Hz ama 90-95Hz arasına kadar overclock destekliyor.
3.Sadece 2 tane USB 2.0 veya 3.0 girişi var. Bir de tek 3.1 girişi var onun dışında bir USB girişi yok.

Geri
Yukarı