AMD Ryzen İşlemciler Nasıldır?

EmreErenT

Hectopat
Daha fazla  
Beni uzun süre idare edecek sağlam bir PC istiyorum ve AMD Ryzen işlemciler biraz daha ucuz Intel'e göre, sizce kaliteli işlemci mi, iyi bir performans verir mi ve beni uzun süre götürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni uzun süre idare edecek sağlam bir PC istiyorum ve AMD Ryzen işlemciler biraz daha ucuz Intel'e göre, sizce kaliteli işlemci mi, iyi bir performans verir mi ve beni uzun süre götürür mü?
Bu konuda uzun süredir uğraşıyorlar arkadaşın dediği gibi oyunların optimizasyonu gelişirse inteli geçebilir Ryzen sadece kaby lake ile yarışmayacak. Yeni gelen Intel serisi için bayağı bir çalışmalar yapaılacak şuan ki işlemcileri gayet güzel alabilirsiniz.

Çok çekirdek kullanan oyunların yaygınlaşmasıyla Intel'i perişan etmeye başlayacak hatta başlamış olan işlemcilerdir. ;)

AMD'den ziyade AM4 platformu 4 yıllık bir platform olduğundan Intel'e göre çok çok daha geleceğe yönelik bir platform. Bu nokta bile Ryzen seçmek için büyük artı. Şimdi R5 1400 aldın, üç sene sonra R5 4400 alıp devam edersin mesela. Anakart falan değişmene de gerek kalmaz.

AMD'den ziyade AM4 platformu 4 yıllık bir platform olduğundan Intel'e göre çok çok daha geleceğe yönelik bir platform. Bu nokta bile Ryzen seçmek için büyük artı. Şimdi R5 1400 aldın, üç sene sonra R5 4400 alıp devam edersin mesela. Anakart falan değişmene de gerek kalmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı