AMD Ryzen İşlemcileri Neden Bu Kadar Sorun Çıkarıyor?

ArtunKansu

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sosyal'de gezerken sürekli olarak görüyorum, Ryzen işlemcilerde veya anakartlarında ve hatta BIOS sürümleri yüzünden sorunlar yaşanıyor. 2018 yılındayız ve hala onlarca sorunla karşılaşıyoruz. AMD’nin bir hatası var mı, eğer yoksa neden bu kadar sorun var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen işlemciler o kadar sorunlu olsaydı Sosyal'de baştacı edilip defalarca kez tavsiye edilmezdi.

Örnek verirseniz biz de görmüş oluruz o hataları.

Örnek göstermeme gerek yok bence, en basitinden daha 1 saat önce R3 1200 kullanıcısı 1.36GHz’de takılı kalmıştı OC yüzünden.

Örnek göstermeme gerek yok bence, en basitinden daha 1 saat önce R3 1200 kullanıcısı 1.36GHz’de takılı kalmıştı OC yüzünden.
Örnek gösterilmesine gerek var çünkü kimse kanıtsız bir söyleme inanmaz.

Alınmış olan herhangi bir Intel işlemci de herhangi bir frekans değerinde takılı halde çalışabilir. Üretilen işlemcilerin ve tüm teknolojik aygıtların bu gibi sorunlarla karşılaşması normal.

Örnek gösterilmesine gerek var çünkü kimse kanıtsız bir söyleme inanmaz.

Alınmış olan herhangi bir Intel işlemci de herhangi bir frekans değerinde takılı halde çalışabilir. Üretilen işlemcilerin ve tüm teknolojik aygıtların bu gibi sorunlarla karşılaşması normal.

Normal olduğunun farkındayım, f/p açısından İntel’e göre çok daha iyi olduğunu da biliyorum. Ancak önceki yanıtımda da bahsettiğim gibi sosyalde neredeyse her gün sorunlu işlemci görüyoruz. Ben uzun bir süredir AMD Athlon x2 250 kullanıyorum, hiçbir sorunla karşılaşmadım. Fanını 1 kez olsun silmemiştim bile bilgisayar konusuna hakim olmadan önce. Asla ısınma sorunu falan da görmemiştim. Sorun Ryzen’de mi onu merak ediyorum.

İşlemciden çok o sorunların nedeni yonga seti ile alakalı olabilir. Ne Intel ne de AMD tarafına karşı özel bir sempatim yok ama hâlâ yonga olarak Intel'in stabilitesinin daha iyi olduğunu görüyorum. 15 yıl önce Intel, güncellediği halde hâlâ rezil durumda olan Pentium 4 serisini devam ettirmekte ısrar ederken benim gibilerin kurtarıcısı AMD olmuştu ama AMD o zaman da beklenmedik sorunlar çıkarmaya biraz daha yatkındı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı