AMD Ryzen serisi işlemci önerisi

Bütçe
5000

AgeanGothic

Hectopat
Daha fazla  
Yakın zamanda bir oyuncu bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Oynayacağım oyunlar: League of Legends, DotA 2, Apex Legends, Fortnite.

Ana kart: Msi B450m gaming plus am4 amd ryzen anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Msi B450m gaming plus anakart uygun fiyat seçenekleri ile sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al. (anakartın renklerini beğendim yoksa O.C yapıp işlemcinin ömrünü kısaltmak gibi bir niyetim yok 😁)
Ekran kartı: MSI GeForce GTX1660 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da (marka takıntım yüzünden MSI tercih ettim.)
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix DDR4 2666MHz CL16 PC Ram - Vatan Bilgisayar (kırmızı anakartın üstüne siyah yakışır diye seçtim)
Kasa/PSU: CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
SSD: Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
CPU: ?
Bütçem 5000 lira. (100-200 lira fazla olabilir.) kullanacağım ekran kartını besleyebilecek, AMD işlemci arıyorum. AMD Ryzen 2600 ile AMD Ryzen 3600 arasında kaldım. Sanıyorum ki AMD Ryzen 3600 stok soğutucusu RGB. Performans'tan çok, görünüme önem veren birisiyim. AMD Ryzen 3600 alırsam boşa para vermiş olur muyum?
Eğer ki AMD Ryzen 2600X işlemcinin RGB stok soğutucusu varsa AMD Ryzen 2600X işlemcisini tercih edebilirim.

Son düzenleme:
Sistemi besleme konusunda Ryzen 2600 bile rahatlıkla besler, yeter de artar. Lakin Ryzen 5 3600 stok soğutucusu rgb değil hatta herhangi bir led ışıkta mevcut değil. Bildiğim kadarıyla 2600x soğutucusu kırmızı ledli bir soğutucu. Tavsiyem 2600x hem görselliğe uygun hemde performans olarak yeterde artar. Daha üst işlemciler şu anki ekran kartıyla oyun oynayan biri için fazla bir performans artışı yaşatmaz.

3600X'in soğutucusu daha iyi, hiçbirinin RGB soğutucusu yok. https://www.amd.com/en/technologies/cpu-cooler-solution
Altta liste var. Tavsiyem 3600X almanız. Yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi RAM'leri biraz daha yüksek frekanslı seçmeniz gerekiyor. 550W işinizi fazlasıyla görecektir.
Bir de, Vatan'dan toplamak zorunda mısınız?

En ucuz Vatan'da buldum. İtopya'dan toplamayı düşünüyorum. Bulduğum kasa sizce nasıl? PSU uzun kullanımda yeterli mi? Kasa hava akışı sağlar mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı