AMD Sistem Toplama

MSI B450M anakart ile R5 3600 kullananlar sorun yaşıyormuş. Forumda az önce bir başlıkta denk geldim. Ryzen 3600 CPU Debug (MSI B450M Gaming Plus) En azından bu modeli tercih etmemenizde fayda var.
Asrock ya da gigabyte ozaman sanırım ama onda da bios update ile uğraşmam gerekecek. Satın alacağım yerden update yapıp yollamalarını istesem uğraşırlar mı bir bilginiz var mı? Reddit'te b450 anakart için de MSI övüp durmuşlar şaşırdım.

Yıl geliyor 2020'ye 6 threadli İntel işlemciye 1500tl verdircek arkadaşa :D Ryzen 3600 ve 5700 gayet iyi dostum sadece dark markasının hiç bir ürününü önermem bilgine.Çinden alınıp tr'de dark damgası basılıyor.

Şimdi baktım üstüne 70 TL koyarak güncellenmiş halini satıyorlar :D
Size şöyle bir öneride bulunabilirim. Normal olanı satın alıp BIOS güncelleme servisini pakete eklerseniz 20 TL gibi bir kâr etmiş olursunuz. 47 TL civarı bir servis hizmetleri vardı BIOS güncelleme için. BIOS update hizmeti 46,67 TL imiş.

Kardeşim, he daha iyi fakat neden daha iyi onu biliyor musun ? Neye dayanarak bunu iddaa etmektesin ? Kuralları okumadın mı ?

R5 3600, tek çekirdek anlamında karşısına gelen intel işlemcilerden bir tık daha iyi, işlem gücü, multithread desek orası zaten ryzen'in olayı.

R5 3600 alabilirsiniz.
Tamam siz R5 3600 alın.

Kardeşim, he daha iyi fakat neden daha iyi onu biliyor musun ? Neye dayanarak bunu iddaa etmektesin ? Kuralları okumadın mı ?

R5 3600, tek çekirdek anlamında karşısına gelen intel işlemcilerden bir tık daha iyi, işlem gücü, multithread desek orası zaten ryzen'in olayı.

R5 3600 alabilirsiniz.
Kesinlikle haklısınız. Ayrıca arkadaş varsayalım haklı olsun; 9400F, 2 FPS daha fazla versin. Bu bir tercih sebebi olabilir mi 3600 yerine. 2 FPS fazla için bir işlemci önermek kadar saçma bir şey olamaz.

Kesinlikle haklısınız. Ayrıca arkadaş varsayalım haklı olsun; 9400F, 2 FPS daha fazla versin. Bu bir tercih sebebi olabilir mi 3600 yerine. 2 FPS fazla için bir işlemci önermek kadar saçma bir şey olamaz.
Konuda benchmark var ama arkadaş oyun performasında i5'in daha geride olduğunu kabul etmek istemiyor. Kaldı ki multi-thread performance'ın benim için önemli olduğunu söylememe rağmen dalga geçer gibi tamam render alın diyor. Tartışmaya gerek yok belliki fanboy.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı