AMD Sistem Toplama

1080p oynayacaksanız İntel alın.

İncehesap

İşlemci
Intel Core i5-9400F 2.90GHz 6/6 9MB Soket 1151 65W 14nm İşlemci

Anakart
Msi B365M PRO-VH Intel B365 Soket 1151 DDR4 2666MHz mATX

Ram
Kingston HyperX Fury Black 16GB 2400MHz DDR4 Ram

Ekran kartı
MSI GeForce RTX 2060 Aero ITX 6G OC 6GB GDDR6 192Bit DX12

SSD disk
Samsung 860 EVO 250GB 550MB/520MB/s M.2 SSD Disk - MZ-

Kasa
Cooler Master MCY-C3P1-KWNN MasterCase Pro 3 Pencereli mATX

Kasa güç kaynağı
Zalman ZM700-TX 700W 14cm +80 Plus Power Supply

Toplam: 5.739,69 TL

Şuan için 1080p olacak ama 1440pye geçeceğim muhtemelen. CPU ve GPU için neden daha kötü parçalar önerdiniz? Ayrıca önerdiğiniz kasaya bakacağım teşekkürler.

Ryzen 3600 de tek çekirdek olarak oldukça iyi. Sırf gidip bazıları Intel öneriyor diye Intel almayın.

Kasa fena durmuyor ama 90-100₺ daha verip MB511 almanız çok daha iyi olur.

SSD olarak ise Toshiba'da sağlık sorunları çıkabiliyor. Alabiliyorsanız Samsung, alamıyorsanız da WD, Crucial, Gigabyte, Kingston gibi markaları tercih edebilirsiniz.

RX 5700 XT Pulse testlere göre gayet iyi, ondan almanızda bir sakınca yok.

Yardım etmeye geldim de Bay Intel herkesten önce yetişmiş 😆. @mthress güç kaynağı, kasa ve RAM'i kesinlikle değişmenizi tavsiye ederim. Neden daha kötü parçalar önerdi sorusunu ben cevaplayayım: Hiç bir bilgisi yok bilgisayar parçaları ile ilgili, yalnızca Intel'den para aldığı için onu öneriyor. Gerçekten anlayan kişiler zaten 3600 almanızın doğru bir tercih olduğunu söyleyecektir.

Ryzen 3600 de tek çekirdek olarak oldukça iyi. Sırf gidip bazıları Intel öneriyor diye Intel almayın.

Kasa fena durmuyor ama 90-100₺ daha verip MB511 almanız çok daha iyi olur.

SSD olarak ise Toshiba'da sağlık sorunları çıkabiliyor. Alabiliyorsanız Samsung, alamıyorsanız da WD, Crucial, Gigabyte, Kingston gibi markaları tercih edebilirsiniz.

RX 5700 XT Pulse testlere göre gayet iyi, ondan almanızda bir sakınca yok.

İşemciyi değiştirmeyi düşünmüyorum oyun performansının yanında ANSYS Solidworks CATIA programlarını kullanacağım. SSD'yi değiştiriyorum hemen teşekkürler :D. MB511'e baktım doğru söylüyorsunuz arada fiyat farkına bakıp CM almak daha mantıklı geldi bana da.
Yardım etmeye geldim de Bay Intel herkesten önce yetişmiş 😆. @mthress güç kaynağı, kasa ve RAM'i kesinlikle değişmenizi tavsiye ederim. Neden daha kötü parçalar önerdi sorusunu ben cevaplayayım: Hiç bir bilgisi yok bilgisayar parçaları ile ilgili, yalnızca Intel'den para aldığı için onu öneriyor. Gerçekten anlayan kişiler zaten 3600 almanızın doğru bir tercih olduğunu söyleyecektir.
Güç kaynağı ve RAM'i markadan dolayı mı yoksa daha yüksek kapasiteden dolayı mı değiştirmemi önerirsiniz? Ayrıca kasayı yakışıklı olduğu için beğendim kasa öneriniz varsa görmek isterim :D

Son düzenleme:
İşemciyi değiştirmeyi düşünmüyorum oyun performansının yanında ANSYS Solidworks CATIA programlarını kullanacağım. SSD'yi değiştiriyorum hemen teşekkürler :D

Güç kaynağı ve RAM'i markadan dolayı mı yoksa daha yüksek kapasiteden dolayı mı değiştirmemi önerirsiniz? Ayrıca kasayı yakışıklı olduğu için beğendim kasa öneriniz varsa görmek isterim :D
Arkadaşa hiç cevap vermemenizi öneririm, her neyse konuyu dağıtmayalım. 80 Plus sertifikalı bir güç kaynağı ve CL 16, minimum 3000 MHz tercih etmelisiniz. 600 veya 550 W işinizi görecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı