AMD Sistem Toplama

@mthress Ryzen 5 3600 ilk çıktığında 8700K ile karşılaştırmasını izlemiştim ki son zamanlarda yapılan testlere bakılırsa yüzde olarak ufak farklılıklar olsa da 8700K daha yüksek FPS vermiş. En iyisi model karşılaştırması yapmak. Yine de Intel işlemci almak yerine AMD işlemci tercih ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de aynı fiyat bandındaki işlemcileri karşılaştırmayı tercih ettim sonuçta 1 8700k 2 r5 3600 fiyatında şuan :D. Ayrıca multi-thread performance göz önüne alındığında intel düşünmeye gerek bile duymadım.

Sanki senin çok bilgin var 😆. İntel 1080p oyunlarda daha iyi bunu hala anlamadıysan ne diyim sana 😆 .
Kardeşim, he daha iyi fakat neden daha iyi onu biliyor musun ? Neye dayanarak bunu iddaa etmektesin ? Kuralları okumadın mı ?

R5 3600, tek çekirdek anlamında karşısına gelen intel işlemcilerden bir tık daha iyi, işlem gücü, multithread desek orası zaten ryzen'in olayı.

R5 3600 alabilirsiniz.

@mthress Şu an üretilmiyor 8700K. AMD'nin daha fazla FPS verdiğini iddia ettiğin için o tarz bi' video attım. Ayrıca ikisi de 6/12 işlemci. Biri 2017, diğeri 2019 üretim. Neyse artık. Sonuç olarak Ryzen 5 3600 alıp geçin 😁.

@mthress Şu an üretilmiyor 8700K. AMD'nin daha fazla FPS verdiğini iddia ettiğin için o tarz bi' video attım. Ayrıca ikisi de 6/12 işlemci. Biri 2017, diğeri 2019 üretim. Neyse artık. Sonuç olarak Ryzen 5 3600 alıp geçin 😁.
Kesinlikle öyle yapacağım konuyu açma amacım CPU ve GPU dışında parçalar dışında öneri almaktı zaten. SSD, RAM ve kasayı değiştirdim gayet verimli oldu :D. Ayrıca atx yerine matx tercih etmekte bir sorun görüyor musunuz?

2 adet RAM yuvası olması ilk eksisi. M2 yuvası da tek. Sesle ilgili kısımda çok büyük beklentiniz varsa detaylı araştırmanızı öneririm. Bu özellikler dışında soğutucu bloklar ve görüntü açısından oldukça güzel.

mATX modellerini şimdi tekrar inceledim. Eğer Asrock önyargınız yoksa imzamdaki anakartı incelemenizi öneririm. Çift PCI-e yuvası, çift M2 yuvası, 4 adet RAM yuvası ve diğer modellere göre daha güncel bir ses kodeği var. Asrock almam derseniz Asus'un B450M-A modeli güzel. Asus B450M TUF

Son düzenleme:
2 adet RAM yuvası olması ilk eksisi. M2 yuvası da tek. Sesle ilgili kısımda çok büyük beklentiniz varsa detaylı araştırmanızı öneririm. Bu özellikler dışında soğutucu bloklar ve görüntü açısından oldukça güzel.

mATX modellerini şimdi tekrar inceledim. Eğer Asrock önyargınız yoksa imzamdaki anakartı incelemenizi öneririm. Çift PCI-e yuvası, çift M2 yuvası, 4 adet RAM yuvası ve diğer modellere göre daha güncel bir ses kodeği var. Asrock almam derseniz Asus'un B450M-A modeli güzel. Asus B450M TUF
İmzanızdaki kart da makul duruyor. Sipariş verirken tekrar bakacağım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı