AMD sistem toplama

scorpion75

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker, fotoğrafçı
Mevcut A320M anakartlı ve Ryzen 3 1200 lü sistemi upgrade planları yapıyorum. Uzun vadede Ryzen 5 3600X'ya ya da Ryzen 7 3700X düşünüyorum. Anakart işi kafamı karıştırdı. Bu işlemcilere fiyat performans olarak nasıl bir anakart gider.
Araştırırken bu anakartı buldum. 1049 liraya çok uygun gibi geldi. Sizlerin fikri nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 için X570 almanız daha uygun olur. B450 serisinin çoğu anakartı overclock ederken ya da normal durumda bile Ryzen 7 serisi için VRM beslemesi bakımından yetersiz kalabilir. Tabii, Ryzen 7 alırsanız. Ryzen 5 ya da 3 için B450 uygundur. Daha ucuz sistemler için (HTPC) A320. Anakart güzel, satıcının puanı 9,5 alabilirsiniz.

Çoğu X570 giriş seviyesi anakart bir B450 Tomahawk etmez. Üstündeki VRM’leri 3950X’i bile rahat besliyor. 3600X de alsanız 3700X de alsanız Msi B450 Tomahawk almanızı öneririm. X570 alacaksanız fiyatına değecek iyi VRM’leri olan Asus Tuf Gaming X570 Plus ve Gigabyte X570 Aorus Elite var. Diğer iyi VRM’lere sahip modellerin fiyatları uçuk. X570’de uygun fiyatlı bu iki model var. Bunlar bütçeyi aşıyorsa B450 Tomahawk derim kesinlikle.

Mevcut anakartımın bios updati ile ilgili başlık açtım ama şu an göremiyorum. Yanıtlayan mı olmadı, silindi mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı